1000 Nokta - İkonlar
% 28indirim

1000 Nokta - İkonlar

Noktaları Birleştir

Kendi Kaleminizle Yirmi İkonik Portre

  • 25,00 TL18,00 TL

    hopi kampanyası
    0,90 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sayfaya dağılmış noktaları birleştirip ardında bekleyen gizemi ortaya çıkardığımız meşhur bulmacayı çoğumuz hatırlarız. Ve bunun çocukken bize verdiği büyük hazzı…

Şu ana kadar 18 ülkede yayımlanıp, yarım milyonun üstünde bir satış adedine ulaşan 1000 Nokta serisi, klasik “noktaları birleştir” bulmacası üstünde küçük çaplı bir devrim yaparak onu “çocukluğa ait” olmaktan kurtarıyor. Grafik tasarımın çılgın çocuğu Thomas Pavitte, basit eskizleri andıran eski versiyonlara derinlik ve gölge gibi detayları ekleyerek, onları üstünde  çalışırken kafanızı kaldıramayacağınız, bittiğinde ise duvarınıza asmak isteyeceğiniz bir sanat eserine dönüştürüyor.

Serinin ilk kitabı 100 Nokta: İkonlar, Alfred Hitchcock, Marilyn Monroe, Andy Warhol, Elvis Presley, Albert Einstein, Salvador Dalí, Madonna, Bob Marley, Audrey Hepburn ve Muhammed Ali gibi dünyaca ünlü 20 ikonun portrelerini sunuyor. Tüm ihtiyacınız, biraz sabır. 999 basit çizgi bir araya geldiğinde ortaya nelerin çıkabildiğine şaşıracaksınız. Uğraşırken geçecek zaman diliminin size nasıl iyi geleceğini ise tahmin bile edemezsiniz.


Orta yaş grubu insanlar, çocukluklarında nokta birleştirme oyununu çok oynamışlardır. Aslında buna oyun değil de bulmaca demek daha doğru olur. Bu noktaları birleştirerek noktalarda yer alan şeklin ne olduğunu bulmak onlara büyük bir zevk verirdi. Orta yaş grubu insanlar, Thomas Pavitte, 1000 Nokta İkonlar eseri ile tanışınca çocukluklarının bu zevkini yeniden yaşayacaklar. Çünkü bu eserin içeriğinde çocukluklarındaki o bulmacalar gibi noktalardan oluşmuş şekiller vardır ve bu noktaları birleştirdikçe şekilleri elde edeceklerdir. Orta yaş grubu insanlar, bir bakıma bu eser ile çocukluklarına yeniden dönecekler ve çocukluklarını yeniden yaşayacaklardır.

            Thomas Pavitte, 1000 Nokta İkonlar eserinin bugüne kadar toplam 18 ülkede insanlarla buluşması ve 500.000’den fazla satması bu bulmacanın bir zamanlar ne kadar çok sevildiğinin en büyük göstergesidir. Ancak yazar, bu bulmaca üzerinde bir takım değişiklikler yapmış ve bulmacayı klasiklikten kurtarmış ve yetişkinlere uygun bir versiyon haline getirmiştir. Yazarın, bu eserinde yer alan nokta bulmacalarına derinlik ve gölge gibi detaylar eklemesi bulmacayı eski versiyonundan daha eğlenceli hale getirmiş ve başına oturan bu dünya ile ilişkisini kesiyor. Ayrıca bu noktaları birleştirdiğinizde ortaya o kadar güzel şekiller çıkıyor ki bu şekilleri çerçeveleterek duvara asmak isteyeceksiniz. Bu eser ile tanışarak noktaları birleştirmeye kalkışanlar, sabırlı olmayı da öğreniyorlar. Çünkü 999 noktayı birleştirerek şekli ortaya çıkarmak gerçekten büyük bir sabır istiyor.

            Thomas Pavitte, 1000 Nokta İkonlar eserinde yer alan noktaları birleştirerek şekli ortaya çıkarmaya çalışırken hem kendinizi dinlemiş olacak hem de zihninizin dinlenmiş olduğunu hissedeceksiniz. Bu nedenle bu eserin içeriğinde yer alan noktalarla uğraşmanın size iyi geleceğini düşüneceksiniz. Bu eserin içeriğinde yer alan noktalar gözünüzü korkutmasın. Bu eserin içeriğinde yer alan noktalarla uğraşmak en az boyama kitapları kadar zevkli ve eğlencelidir. Bu eserin içeriğinde yer alan noktaları birleştirmek için kalem ile noktaya dokunduğunuz anda büyü yapılmış gibi kendinizi bu noktalara teslim edeceksiniz.

            Thomas Pavitte, 1985 yılında Yeni Zelanda’da dünyaya gelmiştir. Yazar, grafik tasarım ve deneysel sanatlar alanı ile ilgilendiğinden dolayı basit tekniklerle karmaşık şekiller oluşturmayı rahatlıkla başarabiliyor. Tam 6239 noktadan oluşan Mona Lisa portresi resmi olmasa da bu alanda bir dünya rekorudur.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.