113 Numaralı Cüzdan

113 Numaralı Cüzdan

  • 12,50 TL

    hopi kampanyası
    0,63 Paracık

Hüseyin Rahmi Gürpınar (1864 - 1944), cumhuriyet dönemi popüler yazarları içinde kendine has bir yerde duruyor. Türkçesinin ulusal miras kabul edilecek düzeydeki güzelliği ve romanlarındaki toplumsal zenginlik bugün bile değerini kaybetmiş değil. Aksine 20. yüzyılın ilk yarısındaki İstanbul hakkında adeta bir sinema filmi veya bir belgesel gibi bugünlere bilgi taşıyor. Meşrutiyet ve mütareke yıllarını, cumhuriyet dönemini ve dünya savaşlarını yaşamış bir Hüseyin Rahmi var karşımızda. Bu zengin biyografiyi çok katmanlı İstanbul antropolojisi ile buluşturan romanlar yazıldığı veya bahsettiği dönemi okura capcanlı bir şekilde yaşatıyor.

Gerçek bir romancı duyarlılığı, noksansız bir okur saadeti. Hüseyin Rahmi Gürpınar metinlerinin hülasası da bu olsa gerek.

Papersense Yayınları, bu büyük yazarın romanlarını ve çevirilerini orijinal metinlerine sadık kalarak, sadeleştirmeden yayınlıyor.

113 Numaralı Cüzdan

Emile Gaboriau dedektif romancılığının dünyadaki öncülerindendir. İlk romanını 1861'de yayımlayan Gaboriau, Artur Conan Doyle Sherlock Holmes'u yayımlayana dek bu alanın ilk akla gelen ismi olmuştur.  Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın çevirisini yaptığı 113 Numaralı Cüzdan adlı roman, Gaboriau'nun dedektif romancılığında okurlara sunduğu en önemli romanlardandır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.