1963'ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım
% 35indirim

1963'ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım

  • 28,00 TL18,20 TL

    hopi kampanyası
    0,91 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
1963'ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım e-kitabı

Türk Deniz Kuvvetleri bünyesindeki faaliyetlerine 1963 yılında başlayan Sualtı Taarruz (SAT) komandoları yarım asrı geçen tarihleri boyunca büyük başarılara imza attılar. Bugünlerde 40. yıldönümünü kutlamak üzere olduğumuz Kıbrı Barış Harekatın'da en ön saflarda görev alan SAT'ların tarihi, ilerleyen yıllarda Akdeniz'de uyuşturucu ticaretini engellemeleri, Kardak Krizi ve Kartepe Baskını gibi olaylarla taçlandı. Bu başarılara rağmen bazı SAT mensupları 21 Nisan 2009 tarihinden bu yana Poyrazköy başta olmak üzere kamuoyunda "kumpas" olarak bilinen çeşitli davalarla darbeci ve terörist ilan edilmeye çalışıldılar.


SAT'ların Türkiye ile iç içe geçmiş tarihine ilişkin elimize ulaşanlar ne yazık ki çok sınırlı. Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen tarafından yazılan 1963'ten Günümüze Sat Komandoları ve Anılarım'ın önemi de burada. Türkşen, Hasdal Askeri Ceza ve Tutukevi'nde tamamladığı kitabında SAT'ların hangi aşamalardan geçerek bugünlere ulaştığını ve farklı bahriyelerin benzer birimleriyle ilişkilerini detaylı bir şekilde ortaya koyuyor.
Yorum Sayısı: 1

Kitabın henüz yarısındayım ama kitap hem çok akıcı hem de içerik olarak çok zengin. Sadece her sayfanın altındaki kaynaklardan öğrendiğiniz bilgi ile size Deniz Harp Okulu diploması verebilirler :) Bu konuya meraklı olan herkes kaynak azlığından zaten bu kitabı alacaktır ama şu an için şüphe ile yaklaşanlar hiç endişelenmesin kitap çok iyi.

K
Kaan Çakır  -   29.08.2016