1Q84 - 1. Kitap
% 19indirim

1Q84 - 1. Kitap

  • 28,00 TL22,68 TL

    hopi kampanyası
    1,13 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Haruki Murakami başyapıtı 1Q84 bu kez de üç ayrı kitap olarak okurlarla buluşuyor…


"Yürekten sevdiğin bir insan varsa, bir kişi olsun yeter, hayatın kurtulmuş demektir…"


Sarsıcı bir yolculuğa hazır mısınız?


Öyleyse kemerlerinizi bağlayın. Erkekleri, titizlikle geliştirdiği bir yöntemle öteki dünyaya gönderen genç bir kadınla tanışacaksınız. Ve amansız bir takiple onun peşine düşen fanatik bir cemaatin müritleriyle…


Romantik misiniz?


Evet, bu kitapta aşk da var… İki dünya bir araya gelmeden mümkün olmayan bir aşk.


Yaşadığınız dünya gerçek mi, hiç düşündünüz mü?


Düşündüyseniz, paralel bir evrene geçmek sizi heyecanlandıracaktır o zaman. Hayatı algılayışınızı değiştirecek bir kitabın kapağını açmak üzeresiniz şu an.


Yaşayan en büyük yazarlardan biri olarak kabul edilen Haruki Murakami başyapıtı, tüm dünyada milyonlarca satan kitabı 1Q84'le bir imkânsızı başarıyor.


Nefesinizi kesecek bir macera romanını, gerçek nedir, insan neye inanmalı, aşk dünyayı kurtarabilir mi soruları ekseninde bir yürek atlasına dönüştürüyor.


Bir eser düşünün büyük bir indirime girmiş kıymetli bir mal gibi basıldığı ilk gün baskısı tükeniyor. Böyle bir eser olabilir mi? Elinize aldığınız Haruki Murakami, 1Q84 eseri tam da böyle bir eserdir. Japonya’da basıldığı gün tükenmiştir. Bu eseri okurken hazımsızlık yaşayacak, büyük bir deprem geçirmiş şehir gibi yerle bir olacak ve daha sonra kendinizi yeniden inşa ederek hayata bakış açınızı komple değiştireceksiniz. Bu eserin size tek dezavantajı 3 cilt halinde basılması gerekirken tek cilt halinde basıldığı için yanınızda taşıyarak metroda veya otobüste giderken okuma şansınızın olmamasıdır. Keşke e-kitap olarak yayınlansa da bu çile bitse. 

Günümüzde insanlar, çevresi ne kadar kalabalık olursa kendisini o kadar güvende hissediyor. İnsanlar, Haruki Murakami, 1Q84 eserini okuduktan sonra kendini güvende hissettiği kalabalıkların anlamsızlığının farkına varıyor ve bunca kalabalıktansa kendini gerçekten seven bir kişinin bile kendini güvende hissetmesi için yeterli olacağını anlıyor. Okurlar, bu eserde kendine özgü yöntemleriyle erkekleri öteki tarafa postalayan bir kadını tanıyacaklar. Bu kadın öyle bir kadın ki koskoca bir cemaatin müritlerini peşine takmayı başarmıştır. Okurlar, bu eserde dünya yıkılsa bile yinede bir araya gelmesi mümkün olmayan imkansız bir aşkında tanığı olacaklar. Yazar, bu eserinde o kadar güçlü betimlemeler yapmış ki okurlar, eserdeki olayları bire bir gözünde canlandırabiliyorlar. Ayrıca eserde yer alan bazı ütopik bölümleri de okuyucu yadsımayacaktır. Çünkü yazar, ütopik bölümlere geçmeden önce sizi bu ütopik olaylara hazırlayarak zihninizde bir temel oluşturuyor.

Haruki Murakami, 1Q84 eserinde gizemi, heyecanı, aksiyonu ve erotizmi bir arada bulacaksınız. Eser, Japonya’da bir ay içerisinde tam bir milyon adet satmıştır. Bu da bu eser, ülkemizde basılsaydı bir ay değil birkaç yılda bu rakamı görür müydü sorusunu insanın aklına getiriyor. Aslında insanın aklına gelen bu soru bugünkü içler acısı halimizin de kısa ve öz bir cevabıdır. İnsan bu eseri okuduktan sonra ne kadar yalnız olduğunun farkına varıyor ve bu yalnızlık içini ürpertiyor.

Haruki Murakami, 1949 yılında Kobe’de dünyaya gelmiştir. Klasik drama eğitimi gören yazar, Japon halkının en gözde ve en çok değer verdiği yazarlar arasındadır. Eserleri, dünyada birçok dile çevrilmiştir.  

Yorum Sayısı: 1

"Hayal gücü farklı olsun!", "Bir de buradan yakalım!" dedirtecek bir roman arıyorsanız bu kitap size ilaç gibi gelebilir. Haruki Murakami, doğarken anne sütüyle beraber, edebiyatın diğer tüm getirilerinin vitaminlerini de almış. Romanın bir anda kesilip ikinci kitaba geçmesi can sıkıcı olsa da, merakınızın bir adım öne geçmiş olması bunu kolay unutturuyor.

S
Serpil Keles  -   18.03.2016