2014 Ajanda: Sokaklar
% 19indirim

2014 Ajanda: Sokaklar

  • 12,00 TL9,72 TL

    hopi kampanyası
    0,49 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 iş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hrant Dink Vakfı’nın her yıl olduğu gibi, Türkçe, İngilizce ve Ermenice olarak üç dilde hazırlanan ajandasının 2014 yılındaki teması ‘Sokaklar’ oldu.

Sokak, kalabalıkların sahnesidir. Sesi olanın sesini, sözü olanın sözünü görülür, duyulur kılma mecrasıdır. Muktedire başkaldıranlar sokağa çıkar; “Hayır!” demek isteyenler, destekleyenler, protesto edenler, sevinenler, kızanlar, kutlayanlar sokağa dökülür.

Hrant Dink Vakfı tarafından yayımlanan 2014 ajandası, benzer ve farklı olanları bir araya getiren; günü ve gecesiyle emeği, çalışmayı, molayı, yemeği, müziği, sanatı, parayı, eğlenceyi var eden, üreten, dolaşıma sokan; kültürün, dilin, politikanın yaşadığı ve beslendiği, gelişip serpildiği yer olan ‘sokaklar’ı konu ediyor.

‘Sokaklar 2014’, bizi sokaklara daha yakından bakmaya davet ediyor: Sokakların derinliğini gösteren sokak ressamları; “Sokaklar bizimdir!” diye haykıran barikatlar; dünyayı sevmeye davet eden Susam Sokağı kahramanları; sokakların görünmeyen muhaliflerden grafiti sanatçıları; Woody Allen’ın gözünden New York sokakları; İstanbul sokaklarında ‘tahammül edilen’ sokak köpekleri; çıkmaz sokakların vardığı yerler; ‘başka türlü bir şey’ isteyenlerin yan yana geldikleri Taksim Gezi Parkı; bisiklet yollarının olduğu bir İstanbul hayali…

‘Sokaklar 2014’ ajandasında, dünyanın farklı coğrafyalarından sokak algılarını ve deneyimlerini anlatan 53 metne 60’a yakın görsel eşlik ediyor. Ajandada, resmi tatil günlerinin yanı sıra, Müslümanların, Alevilerin, Ermenilerin, Rumların, Süryanilerin, Musivelerin ve Kürtlerin bayramları ve özel günleri de yer alıyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.