2016 Bilgi ve Kültür Takvimi
% 30indirim

2016 Bilgi ve Kültür Takvimi

  • 19,90 TL13,93 TL

    hopi kampanyası
    0,70 Paracık
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Bilgi & Kültür Takvimi, arkasındaki mukavva düzenek sayesinde masada ya da duvarda kullanılabilen yapraklı bir takvimdir. Ön sayfalarda yer alan ve her günü özel kılan bilgiler, resimlerle desteklenmiştir. Arka sayfalar ise aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır.

Soru: Genel kültürünüze katkı sağlayacak sorulardan oluşur. Her sorunun cevabı bir sonraki gün soru bölümünün sağ alt köşesinde yer alır.

Anekdot: Tarihte yaşanmış ilginç olaylar, önemli insanlardan hikâyeler, hazır cevaplar, ilginç olaylara bilimsel açıklamalar ve daha birçok anekdot bu bölümde yer alır.

İlginç: Uzay, hayvanlar, tarih, coğrafya, spor, genel kültür gibi çok çeşitli kategorilerde ilginizi çekebilecek bilgiler derlenmiştir.

Özlü söz: Bilim adamı, sanatçı, yazar ve şairlerden hayata dair anlamlı, öğretici, ilham verici en güzel sözler vb. bulunmaktadır.

IQ testi: 4 çeşit oyundan oluşur.

İşlem: Verilen rakamlarla hedef sayıya ulaşmak amaçlanır, her bir rakam birer kez kullanılır.

Kelime: Hedef, verilen harflerle en uzun kelimeyi türetmektir. İstenirse bir harf joker olarak kullanılabilir.

Iq Testi: Zekânızı geliştirecek ilginç sorular, bilmeceler, oyunlar... içerir.

Doğru-Yanlış: Verilen iki ayrı bilginin doğru mu yanlış mı olduğu tahmin edilir. Her sorunun cevabı bir sonraki gün yine bu kategorinin sağ alt köşesinde yer alır.

İngilizce: İngilizcede en sık kullanılan kelimeler ve bunların Türkçe karşılıkları yer almaktadır.

Genel kültürü arttıran sorulardan özlü sözlere, ilginç ve eğlenceli bilgilerden beyin jimnastiğine...

Bugünü dünden farklı kılacak 2000'den fazla bilgiyle yılın her günü sizlerle.

Yorum Sayısı: 2

Bilgi yarışmalarında çıkacak kalitede sorular var, sanatın birçok dalından görsel ve bilgi var, özlü sözler kısmı diğer takvimlerden çok farklı, bilimselliğe önem verilmiş çok açık. Kısacası bildiğiniz takvimlerden değil!

B
Berk Altan  -   12.11.2015

Ali Osman Demirezen, Bilgi ve Kültür Takvimi hem masada hem de duvarda kullanılmaya elverişli olduğu için oldukça kullanışlı bir takvimdir. Bu takvimin ön kısmında yer alan bilgiler ile genel kültürünüze inanılmaz katkı sağlarken bir gün sonrasında yer alan bilginin ne olduğunu öğrenmek için günlerin çabucak geçmesini isteyeceksiniz. Takvimin ön sayfasında yer alan resimlerle de size verilen bilginin, görsellik ile zihninizde kalıcı olması sağlanıyor. Takvimin arka sayfası ise ön sayfasından...devamını oku

F
Funda Karaman  -   15.06.2016