21. Yüzyılda Finansal Muhasebe
% 3indirim

21. Yüzyılda Finansal Muhasebe

Teoriden Uygulamaya Temel Muhasebe
  • 29,50 TL28,62 TL

    hopi kampanyası
    1,43 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İş hayatına başlayan çoğu mezun, üniversitede öğrendikleri ile iş ortamındaki uygulamaları eşleştirmekte zorlanmaktadır. Diğer taraftan, işverenler de işe aldıkları yeni mezunlara her konuyu baştan öğretmek zorunda kalmalarından şikayet etmektedir. Özel sektör ve akademik ortamda toplam 20 yılı aşan bilgi birikimi ve deneyim sonucunda ortaya çıkan bu eser ile bu sorunun çözümüne katkı sunulması hedeflenmektedir.


Geliştirilmiş tekdüzen hesap planına uygun dönem içi ve dönem sonu muhasebe kayıtları; anlaşılması kolay, çözümlü sorularla 400’den fazla güncel örnekle konu anlatımı; vergi usul kanunu (VUK) ve Türkiye muhasebe standartları (TMS/UMS) yaklaşımları; Türkçe ve İngilizce temel kavramlar.


Muhasebe ve iş Dünyası; muhasebe ve vergi İle ilgili kavramlar; Finansal tablolar; işletme faaliyetlerinin kayıt edilmesi; bilanço, gelir tablosu, maliyet, yönetim muhasebesi ve nazım hesaplar; dönem sonu kapanış kayıtları ve raporlama; finansal tabloların analizi ve yorumlanması; ticari belgeler. Not: Kitap siparişi veren öğretim elemanlarına, sınıfta kullanılmak üzere kapsamlı bir powerpoint dosyası korumasız ve güncellenmiş olarak her yarıyılın başında ücretsiz olarak sunulmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.