21. Yüzyılda Yönetim ve Yöneticiler
% 2indirim

21. Yüzyılda Yönetim ve Yöneticiler

  • 35,00 TL34,30 TL

    hopi kampanyası
    1,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Günümüzde karşı karşıya kaldığımız her alanda büyük bir değişim yaşanmaktadır. Artık örgütler eskiye oranla daha hızlı hareket etmek ve bu piyasada ayakta kalabilmenin gereği olan şartları yerine getirmek zorundadırlar. Çünkü gözümüzle gördüğümüz ya da görmediğimiz her şey değişmektedir. Bir örgüt için hayati öneme sahip olan faktörler akıl almaz bir şekilde değişirken, bu değişme kayıtsız kalmaları artık imkansıdır. Dolayısıyla örgütler statik bir ortamda iş yapmaya göre değil, dinamik yapılara adapte olabilecek şekilde dizayn edilmek zorundadır.


Son yıllarda yönetim sistemleri konusunda yapılan birçok çalışma insanın örgütlerdeki stratejik önemi üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu konuda sayısız kitap, tez, çalışma ve uygulama örnekleri yayınlanmaktadır. Büyük şirketlerin borsadaki hisse değerleri, şirketlerin kayıtlı varlıklarının çok üstünde çıkmaktadır. Bu değerin, şirket çalışanlarının yarattığı rekabet avantajı ve insan kaynaklarının yarattığı katma değer olduğu belirtilmektedir.


İnsan kaynaklarının şirketlerdeki katma değerinin ölçülmesi üzerine yapılan değerlendirmeler de son yılların en heyecan verici çalışmaları olmaya devam etmektedir. Günümüzün örgütlerinin bu değişim ve dönüşüm sürecinde başarılı olabilmeleri, insan kaynaklarının kalitesine bağlıdır. İnsan kaynaklarını etkili şekilde yöneten ve kullanan örgütlerin bunu başaramayan örgütlere göre gelecekte daha başarılı olacakları kaçınılmazdır. Doğal olarak bir örgütün performansının gelişmesinde en önemli ve belirleyici unsur insandır. Örgütün vazgeçilmezliği; rekabet ve kaliteli üretim, iyi eğitilmiş, örgütle özdeşleşmiş, katılımcı, yaratıcı ve sürekli bir iş gücünü gerektirmektedir.


Görüldüğü gibi 21. yüzyılın yönetim ve yönetici anlayışı klasik bakışa göre oldukça farklılaşmıştır. Yeni dönemde, yaşanan yoğun rekabet ortamında varlıklarını sürdürmek isteyen örgütler, bu yeni anlayışa göre yönetim sistemini kurmak ve yönetici liderlerini bu yeni anlayışın gerekliliklerine göre seçmek ve yetiştirmek zorundadırlar.


21. Yüzyılda Yönetim ve Yöneticiler başlıklı kitabımızın ana temasını da bu konu oluşturmaktadır. Çalışma, 21. yüzyılın yönetim sisteminin 21. yüzyılın yöneticileriyle kurulabileceği savıyla, söz konusu sistemde bulunması gereken toplam on beş yeni yönetim anlayışını ve tekniğini açıklamaya çalışmakta ve bunları ayrıntılı incelemeye tabi tutmaktadır. Bu kapsamda alfabetik sıralamayla; Algılama, Bilgi, Çatışma, Değişim, İmaj, Kalite, Kariyer, Kriz, Performans, Risk, Strateji, Stres, Süreç, Vizyon ve Zaman yönetimleri oldukça ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde incelenmiştir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.