3. Cumhurbaşkanı Celal Bayarın (1883-1986) Yazmadığı, Yazamadığı

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayarın (1883-1986) Yazmadığı, Yazamadığı

  • 7,00 TL

    hopi kampanyası
    0,35 Paracık

Dokuz Mayıs 1981 Cumartesi günü, Celal Bayar bir kaza geçirdi. Gece, kütüphanesinden kitap almak isterken ayağı takıldı, düştü ve köprücük kemiği kırıldı. Haydarpaşa Göğüs Cerrahisi Hastahanesinde uzun süre tedavi gördü.

Doksan dokuzuncu yaş günü 16 Mayıs 1981 Cumartesiyi, Hastanede Cemal Kutay ile birlikte kutladı. O hastahane günlerinde başlayan sohbetler, Bayar'ın tedavisi bittikten sonra da uzun süre devam etti.

Cemal Kutay'ın belgesel nitelikteki kitabında; Celal Bayar'la birlikte yapılan sohbetlerin yanında olayların, bilinenler ve dinlemişlerden farklı, gün yüzüne çıkmamış ve meçhul yapıların üzerinde gerçeklere yönelik ışıkları bulacaksınız.

Celal Bayar çok çeşitli hizmet yönleriyle, ülkedeki ortalama ömrün üstüne çıkan sürede aktif millet-devlet hayatında zaman zaman başa geçmiş yaşantısında bir Batılı, bir Doğulu iki büyük kafanın koyduğu ibretli teşhis ve tespitleri vermektedir.

Cemal Kutay, devlet adamı Celal Bayar'ın yazdığı "Ben de Yazdım" kitabında yazmadıklarını ve yazamadıklarını okurlarına elinizdeki e-kitabıyla sunuyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.