33 Devrim
% 25indirim

33 Devrim

  • 14,00 TL10,50 TL

    hopi kampanyası
    0,53 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

33 Devrim, ünü bütün dünyaya yayılmış, sadece kendi coğrafyasında değil sınırları aşarak her yerde ikon haline gelmiş bir devrimcinin, Ernesto Che Guevara’nın torunu olmanın ağırlığıyla yazılmış bir metin. 


Orta yaşlarında, yalnız, kaybetmiş ve bıkmış bir adamın bilincinden süzülenler satırlara dökülüyor. Takılmış bir plağın tekrar eden ritmi eşliğinde, kahramanın tekdüze gündelik hayatını, sıkıcı iş yaşamını gözlüyoruz. 


Erken yaşta ölen Canek Sanchez Guevara’nın bu ilk ve tek romanı Küba devriminin ideallerine inanmış bir kuşağın hayal kırıklıklarını, Küba’nın sıradan insanlarının boğucu hayatlarını ve genç bir adamın uyanışını özgün bir tarzda anlatıyor. 


Canek Sanchez Guevara 1974'de Havana'da doğmuş, Küba'nın Castro rejimine karşı mücadele etmiş, Che Guevara'nın torunu olmanın zorluğundan yakınmıştır. İkon haline gelmiş bir insanla akrabalığı yüzünden Küba'da nasıl davranacağı, ne söyleyeceği ve ne yapacağı hep anlatılmış ona. Demokratiklik bir yana Küba'nın komünizmle uzaktan yakından ilgisi olmadığını ileri sürer.


"Özgür olmaya imrenmiş bencil bir adamım ben ... ve özgürlüğüm de senin özgürlüğünle hayat bulur sadece."


2015'te 40 yaşında Meksika'da ölür.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.