5 Mil Malikanesi

5 Mil Malikanesi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Leslie, kocasıyla birlikte yaşayan iki çocuk annesi bir polis memurudur. Bir gün tüyler ürperten bir cinayeti soruşturmakla görevlendirilir. Cinayetten o kadar etkilenir ki, hapishaneye gider ve katile cezasını kendi elleriyle verir. Cinayet girişiminden dolayı tutuklanan Leslie, geçici bir delilik krizine girdiği gerekçesiyle mahkemede suçsuz bulunur ve akıl hastanesine gönderilir.
Akıl hastanesinden çıktığında, kocası, taze bir başlangıç yapmak üzere, Beş Mil Malikanesi denilen gizemli bir evde işe başlar. Ama anlaşılan, bu ne taze bir başlangıçtır, ne de bir rastlantı. Çünkü malikanenin eski sahibi, yüz yıldan fazla bir zaman önce, çocuklarını ölüdürdükten sonra intihar eden aristokrat bir kadındır. Eleanor isimli kadının hayaleti, Beş Mil Malikanesi'nde gezinmekte ve yüz yıl önceki bu tüyler önceki olayı anlatmak için Leslie'ye ulaşmaya çalışmaktadır. Gitgide geçmiş ve gelecek birbirine karışır ve yüz yıllık bir mesafeyle birbirinden ayrılmış iki kadın, esrarlı bir hikaye birleşir.
Beş Mil Malikanesi, sürükleyici ve esrarlı olay örgüsü dışında, Bestseller kitaplarda hiç alışılmayan yoğun bir edebi üslupla da ön plâna çıktı ve bir ilk roman olarak Karen Novak'a haklı bir ün kazandırdı. Böylece Karen Novak, hem bestseller okuyucularının hem de edebiyat tutkunlarının ortak beğenisini kazanana ender yazarlardan biri oldu.
Bir hayaletin ağzından yazılan edebiyat klasiği tadında bir bestseller okumak isteyenler için.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.