60 Dakikada Klasik Müzik

60 Dakikada Klasik Müzik

Evde, Arabada, Heryerde
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Viyolonsel sanatçısı ve öğretim üyesi Doç.Dr. Ozan Tunca konserlerine slaytlı sunumlar ve çaldığı parçalarla ilgili sunumlar katıyordu. Tarzı beğenilince klasik müziği tanımayanlara özel sunumlar yapması için talep gelmeye başladı. Araştırmaya girişti ve klasik müzikte insanları korkutan, anlaşılmayan, soğuk gelen noktaları bulup çıkardı. Cevapları bir konferansa sonra bir kitaba dönüştürdü. Bugüne kadar 2500 öğrenciye ve bir çok yetişkine klasik müziğin nasıl dinleneceğini anlattı.


- Hürriyet, Ayten Serin, 08.02.2009


60 Dakikada Klasik Müzik kitabı tam da ön yargıları ve tedirginlikleri önlemek için yazılmış. Kitap klasik müzik kültürü içinde okuru hızlı bir tura davet ediyor ve sanatçıları, dönemleri tanıtmanın dışında konserde dinleyicinin nasıl giyinmesi gerektiğinden tutun da, nerede alkış patlatması gerektiğine kadar birçok önemli detayla ilgili bilgi veriyor.


- Sabah, Olkan Özyurt, 29.01.2009


Dilerim ki bu güzel çalışmanıza tanık olan bir köy çocuğu da yıllar sonra sizin kadar başarılı bir sanatçı olarak sizi onurlandırır.


- Berna İleri, İzmir


Kitabınız ve dolayısıyla cd ile büyük bir destek aldım sizden... İlköğretim okullarında müzik dersi haftada 1 ders, yani 40 dakika...Müzik gibi bir okyanustan sadece damlalar verebiliyorum onlara. Her dersimde 15 dakikayı kitabınıza ayırıyoruz…


- Özlem Oğuz, Sarıyer Mehmet Akif İÖO, Uzm. Müzik Öğr.


Canlı, coşkulu, öğretici olmanın yanı sıra kuru olmaktan, gereksiz bilgilerle genç dinleyiciyi sıkmaktan uzak kalmış, sevimli, 60 dakikanın sonunda dinleyiciyi o eserleri tekrar, yepyeni bir kulakla dinlemeye yönlendiren bir çalışma.


- Üner Birkan, Sanat Yazarı


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.