Abdullah Gül ile 12 Yıl
% 19indirim

Abdullah Gül ile 12 Yıl

Yaşadım, Gördüm, Yazdım
  • 17,00 TL13,77 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
AK Parti'nin kurucu önderlerinden Abdullah Gül'ün başbakan, dışişleri bakanı ve cumhurbaşkanı olarak Türkiye'nin yakın siyasi tarihine damgasını vurduğu 12 yılın hikâyesi...

En başından son gününe kadar Gül'ün başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever bu kitapta 12 yılın bilinmeyen, söylenmeyen veya söylenemeyen perde arkası gerçeklerini anlatıyor.

- 27 Nisan muhtıra gecesi konutta neler yaşandı, karşı metin nasıl hazırlandı?
- 1 Mart Tezkeresi kabul edilseydi Türkiye'nin rotasını değiştirecek hangi gelişme olacaktı?
- Gül cumhurbaşkanlığı sırasında en çok neye üzüldü ve kırıldı?
- Cemaat'e yakın mı?
- Gezi Olayları'nı nasıl gördü, neler yaptı?
- Berkin Elvan'ın babasına ne dedi?
- 17/25 Aralık yolsuzluk iddialarına tepkisi ne oldu?
- Hangi olaydan sonra sabrı taştı?
- Pişmanlıkları ve keşkeleri nelerdi?
- Bugüne bakıp hatırladığı çocukluk hatırası neydi?
- Twitter yasağını nasıl deldi?
- Erdoğan ile hangi konularda ayrıştı?
- Bülent Arınç'ı istifadan nasıl vazgeçirdi?
- Hayrünnisa Hanım ne zaman "Artık yeter" dedi?
- Hakan Fidan krizinde ne yaptı?
- Çekilme kararını ne zaman ve neden aldı?
- Hangi ünlü gazeteciyi hapse girmekten kurtardı?
- Suriyeli Ermenileri Türkiye'ye getirmek için hazırlanan gizli plan neydi?
- Erivan'a gitmeye nasıl karar verdi, bu karara kimler karşı çıktı?

Ahmet Sever, Abdullah Gül İle 12 Yıl eserinde Türk siyasetinin mihenk taşlarından biri olan Abdullah Gül ile geçirdiği 12 yılı kaleme almıştır. Bu eseri diğer siyasi eserlerden ayıran en büyük özellik atmasyona yer vermemiş olmasıdır. Bu da okurun eserden ayrı bir zevk almasını sağlıyor. Bu eser, özellikle ilerleyen dönemlerde, eserin kaleme alındığı dönem ile ilgili yapılacak değerlendirmelerde önemli bir kaynak olacaktır.

Ahmet Sever, Abdullah Gül İle 12 Yıl eserinin yayımlandığı tarih çok büyük eleştirilere neden olmuş ve toplum tarafından yayımlanma tarihi çok manidar bulunmuştur. Hatta yayımlanma tarihi toplumda çoğu kişide eserin içeriğinde yazılanların doğru olup olmadığı hususunda şüphe uyandırmıştır. Yazıldığı dönemin siyasi çekişmeleri hakkında fikir sahibi olmak isteyen insanlar, bu eseri mutlaka okumalıdır. Bu eserde kaleme alınan her şeye %100 doğrudur ifadesini kullanmak çok büyük abartı olur. Çünkü yazarın kaleminin yanlı olduğu eserin içeriğinden çok rahat anlaşılıyor. Yazarın, Abdullah Gül’ü her koşulda kendi görüşünü savunan bir lider olarak göstermesi ise çok yanlış ve tamamen yanlı bir değerlendirme olmuş. Çünkü dönemin olayları incelendiği zaman bunun böyle olmadığı açıkça görülüyor.

Ahmet Sever, Abdullah Gül İle 12 Yıl eseri tarafsız olarak kaleme alınmadığı için beklentilerin çok altında kalmış ve bu da eserin gereken yankıyı uyandırmasının önüne geçmiştir. Yazar, bu eserinde bir nevi Abdullah Gül’ü aklamaya çalışmıştır. Çünkü iktidar tarafından yapılan ve toplumun genelinde hata olarak değerlendirilen icraatların Abdullah Gül ile ilgisinin olmadığı izlenimi okurda uyandırılmaya çalışılmıştır. Yazar, bu eserini tarafsız olarak kaleme alarak sırf dönemin gerçeklerini anlatsaydı eser hem Türkiye’de hem de dünyada büyük yankı uyandırırdı. İnsan, bu eseri okuyunca tabanın ve tavanın arasındaki düşünce farkını, siyasette dönen kurnazlıkları ve siyasetin tam bir kurt işi olduğunu rahatlıkla görüyor. Yazarı, ülkemizin belli bir dönemini yanlıda olsa kaleme alarak insanları bu dönem hakkında fikir sahibi yapmaya çalıştığı için tebrik etmek gerekir.   

Ahmet Sever, 1960 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Brüksel Üniversitesinde Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdikten sonra bir dönem Milliyet gazetesinin Brüksel muhabirliğini yapmış ve 32. Gün ekibinde görev almıştır. Yazar, 2003 yılında Abdullah Gül’ün iletişim ve basından sorumlu başdanışmanlığı görevine getirilmiş ve bu görevini 12 yıl boyunca hiç aralıksız sürdürmüştür.

Yorum Sayısı: 1

Ahmet Sever, Abdullah Gül İle 12 Yıl eseri Abdullah Gül’ü ve bu seviyeye nasıl geldiğini anlamak için istifade edilmesi gereken bir eserdir. Abdullah Gül’ün, özellikle bazı olaylar karşısında takındığı tavırlar kamuoyunda çok tartışılmıştır. Yazar, eserinde Abdullah Gül’ün takındığı bu tavırların nedenlerini teker teker okurlarına açıklıyor. Bu eserin, objektifliği hakkında tartışmalar olsa da yazarın, bazı durumları anlatırken sübjektif tavır takındığı aşikardır. Bu eseri okuduktan sonra...devamını oku

M
Murat Kandemir  -   15.06.2016