Adana'nın Gelinleri
% 19indirim

Adana'nın Gelinleri

50 Yıllık Bir Adana Öyküsü
  • 50,00 TL40,50 TL

    hopi kampanyası
    2,03 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Biribir dünya savaşı yaşamıştı. Yaşayabilmek için bir ülkeden öbürüne kaçmak zorundaydı aynı zamanda.


Diğeririn babası ırkçı tedhiş örgütü tarafından vur emriyle aranıyordu. Okulda dersteyken bile havan toplarının saldırısına maruz kalacak kadar savaşın içinden çıktı.


Öbürü ise okumak için, kadınların okuyamaz hale geldiği ülkesini terk etmek zorunda kalmıştı. Ama yine de şanslıydı, çünkü daha basit nedenler yüzünden ondan önceki ülkelerini terk etmiş bir ailenin üyesiydi.


Aralarında siyahi insanlara yapılan ayrımı görenler, diktatoryal rejimin baskısı altında doğanlar, savaşın yıktığı evlerin kalıntılarını oyun alanı olarak tanıyanlar vardı.


Dünyanın dört bir tarafından gelen bu dokuz kadının kaderi bir gün birleşti. Toroslar'ın bereketli sularıyla beslenen, Akdeniz'in sıcak havasını soluyan bir kentte, güzel Adana'da buluştular. Dünyanın ilk barış anlaşmasını imzalayan kraliçenin de doğduğu bir kentte.


İşte sizlere bu dokuz Adanalı  kadının öyküsünü anlatmak istedik. Aslında amacımız bu dokuz kadından yola çıkarak Adana'yı da anlatmak, Kitabımız son 50 yılda Adana'nın geçirdiği aşamalara da işaret eden bir belgesel aslında..."


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.