Adli Polisin El Kitabı
% 2indirim

Adli Polisin El Kitabı

  • 22,90 TL22,44 TL

    hopi kampanyası
    1,12 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tahkikat evraklarında esas kadar usulün de eşit hakkı bulunduğu günümüzde, mevzuatta anlatılanların pratikte nasıl uygulanması gerektiği önemli bir husustur.

Bu kitabın içeriğinde; kolluk kuvvetlerinin, meydana gelen olaylarda yapmaları gereken tutanakların hangi kanun, yönetmelik, vs. hükümlerine göre nasıl yapılması gerektiği bulunmaktadır.

Ayrıca, güvenlik güçlerinin sahada en çok karşılaştıkları olaylarda mevzuat gereği asgari hangi tutanakları düzenlemeleri gerektiğinin üzerinde durulmaktadır.

Yine bu kitap yeni mezun olacak polis adaylarının mesleğe başlarken, müdahale edecekleri olaylara karşı daha bilinçli ve daha hazırlıklı olmalarına yardımcı olacaktır.

27/03/2015 tarihli 6638 Sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, Jandarma Teşkilatı Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunda; Arama, İfade Alma ve Gözaltına Alma konularında yapılan değişiklikler eklenerek, kolluğun en az hata ile değişikliklere uyum sağlaması hedeflenmiştir. Yetkili kurumlar tarafından gerekli düzenlemeler yapılana kadar meydana gelebilecek muhtemel hataların en aza indirgenmesi bakımından mevcut tutanaklar üzerinde yeni hukuki durumlara göre iyileştirme yapılarak takdirlerinize sunulmuştur.

 

Konu Başlıkları;

Tutanaklar

Gözaltı İşlemleri

Adli Arama

Kullanılan Diğer Tutanaklar

Olaylarda Yapılması Gereken Tutanaklar

Başlıca Olaylar

Takibi Şikayete Bağlı Suçlar

Uzlaşmaya Tabi Suçlar


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.