Adliyeye Karşı Suçlar

Adliyeye Karşı Suçlar

TCK. m. 267 – 298
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitapta, TCK’nın adliyeye karşı suçlar (TCK. m. 267-298) başlığı altında düzenlediği suç tiplerinin tümü incelenmiştir. Ayrıca kamuoyunda Üçüncü Yargı Paketi diye adlandırılan 6352 sayılı Kanun ile kitabın kapsamında yer alan suçlara ilişkin değişiklikler de ilgili yerlere işlenmiştir. Adliyeye karşı suçlar içinde yer alan iftira, yalan tanıklık, genital muayene, adil yargılanmayı etkileme ve suçu bildirmeme suçları çok sık işlenen ve uygulaması sorunlu suç tipleridir.

Kitapta bu suçlar klasik suç tipi inceleme yöntemiyle incelenmiş, ayrıca lisansüstü eğitim yapan hukukçuların yararlanması için, yoğun biçimde karşılaştırmalı hukuk bilgisine de yer verilmiştir. Ayrıca, kitabın baskıya verildiği tarihe kadar verilen önemli Yargıtay kararlarının tüm önemlileri ilgili yerlere işlenmiştir.

Hem yargı uygulamasında sıklıkla karşılaşılması hem bu suçlarda yapılan kanun değişiklikleri, bu kitapta incelenen suçları daha da önemli kılmıştır. Kitaba eklenen kavram endeksi de, kullanım ve irtibatlı konularla birlikte incelemeyi kolaylaştırmaktadır.

Bu eserle, okuyucu kitapta yer alan suçlarla ilgili olması gereken hukuk yanında, teorik analiz ve halen süren yargı pratiğini de öğrenebilmektedir.

 

Konu Başlıkları

İftira

Suç Uydurma

Yalan Tanıklık

Gerçeğe Aykırı Bilirkişilik

Yargıyı Etkileme

Suçu Bildirmeme

Yargıda Gizliliğin İhlali

Adil Yargılamayı Etkileme

Hak Kullanımını Engelleme

İnfaz Kurumlarından Kaçma


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.