Agapi - Ölümsüz Aşk
% 26indirim

Agapi - Ölümsüz Aşk

  • 20,00 TL14,80 TL

    hopi kampanyası
    0,74 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İlk görüşte aşık olabilirsiniz. Fiziksel bir çekime kapılarak aşık olabilirsiniz. Tutku ve ihtiras dolu bir serüvene çıkabilirsiniz. Paylaşımlarınız üzerinden aşka tutunabilirsiniz. Hiçbir bağlayıcılığı olmayacak şekilde de aşkı tanımlayabilirsiniz. Peki gelecek planlarınızla uyumlu bir aşka ne dersiniz? Ya da belki ölümsüz aşkı bulursunuz. Aşkın altıncı hali agapiyi...

Onu “o” olduğu için seversiniz ve asla vazgeçmezsiniz.

 

Eros: Hem fiziksel hem duygusal aşk. Aşkın bu türü tutkuyla doludur. Ludus:bir oyun gibi oynanan aşk. Aşkın bu türünün en önemli parçası eğlencedir. Çiftler, bir araya gelmekten, karşısındakini etkileyip cezbetmekten hoşlanır. Ancak uzun süreli bağlılık sözü yoktur.

Storge: Arkadaşlıktan doğan ve desteğe dayanan aşk. Güven dolu ve bağlılık gerektiren bir aşktır.

Mania: saplantılı aşktır. Duygusal iniş çıkışlar, kıskançlıklar hâkimdir.

Pragma: Kalbin değil aklın kontrol ettiği aşktır. Çiftler seveceği kişiyi mantığıyla seçer, kendisiyle benzer ilgi alanları, ortak değerleri olan birini arar.

Agapi: Özverili, fedakar, koşulsuz, bencil olmayan aşktır. Kişi kendini sevdiğine adar, karşılığında hiçbir şey beklemeden verir. Onu ‘o’ olduğu için sever.


Sarah Jio, Agapi & Ölümsüz Aşk eserinde aşkın altı halini incelemiştir. Aşkın hem duygusal hem de fiziksel halini yaşayan tutkulu aşıklar, aşkın EROS halini, uzun süren bir bağlılığı hedeflemeyen ve amaçları sadece eğlenmek olan aşıklar, aşkın LUDUS halini, karşılıklı güvene ve bağlılığa dayalı ve çevresinden aldığı destekle de aşk yaşayanlar, aşkın STORGE halini, kıskançlığın ve duygusal iniş ve çıkışların yoğun olduğu saplantılı aşıklar, aşkın MANİA halini, sevdiğini kalbinin değil mantığın seçtiği ve kişisel özellikler olarak birbirine çok benzeyen aşıklar, aşkın PRAGMA halini, tüm kalbiyle, yüreğiyle ve hiçbir karşılık beklemeden birbirini seven aşıklar, aşkın AGAPİ halini temsil etmektedir.

Sarah Jio, Agapi & Ölümsüz Aşk eserini okuyan okurlar, kendi aşklarını düşünüyor ve aşkın bu altı halinden hangisini yaşadığını düşünmeye başlıyor. Hikayede olaylar, hikayenin ana karakteri Jane ve çevresindekilerin aşk hikayeleri ve aşkla imtihanları etrafında gelişiyor. Yazar, eserinde diyaloglara fazla yer vermediği için okur, hikaye ile kendini bütünleştiremiyor. Bu da eserin çok fazla negatif eleştiri almasına neden olmuştur.

Sarah Jio, Agapi & Ölümsüz Aşk eserinde hayal dünyasının ne kadar geniş olduğunu okurlara bir kez daha gösteriyor. İnsan, bu eseri okuduktan sonra aşkın en saf ve en temiz hali olan agapiyi yaşamayı hayal ediyor. İnsan, bu eserde altı farklı hikaye halinde aşkın altı halini okuyunca geçmişte yaşamış olduğu aşkları aklına gelip, demek ki şunla şu aşkı, bunla da bu aşkı yaşamışım diyor. Ve insan, aşkın Agapi halini yaşadım dediği kişiyle hayatını birleştirebilmişse, o ailede mutluluk ağacı değil, mutluluk çınarı kök salmış demektir. Bu eseri okuyan her okur, aşkın Agapi halini damarlarına kadar hissetmek istiyor. Çünkü günümüzde insanların aşkın Agapi halini yaşamaya aşırı derecede ihtiyacı var. Her şeyin bir orijinali ve bir de sahtesi vardır ya aslında durum aşkta da böyledir. Aşkın orijinal hali agapidir. Diğerleri ise geçici ve sahte halleridir. Sözün özü bir aşk, aşkın Agapi halinin özelliklerini taşıyorsa hayatta geri kalan her şey teferruattır. 

Sarah Jio, 1978 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Yazarlığın yanı sıra gazetecilik mesleği ile de uğraşmaktadır. Bugüne kadar 27 ülkede eserleri çevrilerek yayınlanmıştır. Amerika’da yaşamına devam eden Sarah Jio, çeşitli medya kuruluşlarında makalelerde yayınlamaktadır.

Yorum Sayısı: 3

Agapi de bitmiş bulunmakta. Sarah bu kitabında çizgisinin dışına çıkmış. Kitabı ilk aldığımda çok fazla olumsuz yorum aldım ve soğudum. Fakat okudukça içime işledi. Jane nin yeteneği aşkın 6 hali açıkcası çok ilgi çeken ve merak uyandıran bir tarzdı. Ki zaten Sarah yı okuyanlar bilir onun tarzııda her zaman merak söz konusu Yani demem o ki çok keyifle bitirdim bu sefer göz yaşı değil bir tebessüm bıraktı yüzümde. Alıntı; Aşk,bütün biçimleriyle keşfetmeye, tadına varılmaya, hissedilmeye ve...devamını oku

G
Gamze Türk  -   11.04.2016

İnsanlar arasındaki aşkı görebilen(fiziksel olarak) genç bir kadının hayatının aşkını buluşunu işliyor.

Z
Zeynep Eriman  -   21.02.2016

Bu kitabında biraz daha farklılaştırmış anlatımını. Geçmiş ve geleceği bir olay örgüsü içinde değil bir kaç karakter üzerinden kurgulamış. Yine bir solukta okunacak bir kitap çıkartmış ortaya.

P
Pakize Esra Civan  -   10.02.2016