Agapi : Ölümsüz Aşk
% 26indirim

Agapi : Ölümsüz Aşk

  • 25,00 TL18,50 TL

    hopi kampanyası
    0,93 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İlk görüşte aşık olabilirsiniz. Fiziksel bir çekime kapılarak aşık olabilirsiniz. Tutku ve ihtiras dolu bir serüvene çıkabilirsiniz. Paylaşımlarınız üzerinden aşka tutunabilirsiniz. Hiçbir bağlayıcılığı olmayacak şekilde de aşkı tanımlayabilirsiniz. Peki gelecek planlarınızla uyumlu bir aşka ne dersiniz? Ya da belki ölümsüz aşkı bulursunuz. Aşkın altıncı hali agapiyi... Onu "o" olduğu için seversiniz ve asla vazgeçmezsiniz.


Eros: Hem fiziksel hem duygusal aşk. Aşkın bu türü tutkuyla doludur.


Ludus: Bir oyun gibi oynanan aşk. Aşkın bu türünün en önemli parçası eğlencedir. Çiftler, bir araya gelmekten, karşısındakini etkileyip cezbetmekten hoşlanır. Ancak uzun süreli bağlılık sözü yoktur.


Storge: Arkadaşlıktan doğan ve desteğe dayanan aşk. Güven dolu ve bağlılık gerektiren bir aşktır.


Mania: Saplantılı aşktır. Duygusal iniş çıkışlar, kıskançlıklar hâkimdir.


Pragma: Kalbin değil aklın kontrol ettiği aşktır. Çiftler seveceği kişiyi mantığıyla seçer, kendisiyle benzer ilgi alanları, ortak değerleri olan birini arar.


Agapi: Özverili, fedakâr, koşulsuz, bencil olmayan aşktır. Kişi kendini sevdiğine adar, karşılığında hiçbir şey beklemeden verir. Onu 'o' olduğu için sever.


Yorum Sayısı: 1

Yazarı iyi tanıyan okurlar, Sarah Jio, Agapi eserini ellerine alıp, okumaya başladıkları zaman çok şaşıracaklardır. Çünkü Sarah Jio bu eserinde tarzının ve üslubunun dışına çıkıyor ve aşkın altıncı hali olan Agapiyi anlatıyor. Agapi için aşkın doruk noktası denebilir. Aşkın altıncı hali olan Agapi seviyesinde yaşanan aşklarda hiçbir menfaat gözetilmez. Sevgililer, birbirlerine karşı devamlı özverili ve hoşgörülü davranır. Agapi, sevdiğini sırf kendisi olduğu için sevmenin adıdır. Eserin...devamını oku

F
Filiz Arı  -   15.06.2016