Ağrı Sendromları (2 Cilt Takım)
% 25indirim

Ağrı Sendromları (2 Cilt Takım)

Multidisipliner Bakış
  • 216,00 TL162,00 TL

    hopi kampanyası
    8,10 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ağrının neden ve nereden kaynaklandığını saptamak bazen çok kolay bazen de  çok zor olabilir. Bu nedenle, özellikle ağrının birden fazla bölgeden kaynaklanabileceği düşünülen durumlarda multidisipliner yaklaşım gerekir.


Multidisipliner yaklaşım hem ağrı kaynağı konusunda en doğru hedefi bilerleyecek hem de hastaları yanlış tanımlamalarla yapılan birçok medikal, girişimsel işlem ve cerrahi yöntemden korumuş olacaktır.


Bu kitabın formatını oluştururken: ağrı sendromlarını tanımlayıcı ve hatırlatıcı çizimlerle güçlendirerek, özellikle ağrı sendromlarının tanımlanması ve ayrıcı tanısının yapılması aşamasında kullanılabilecek bir başvuru kitabı olarak yazmayı düşündüm. Her bölgenin ağrılı durumları, anatomik komşulukları dikkate alınarak gruplandırıldı ve sıralandı. Dolayısıyla bir bölgedeki ağrı tanımlanırken, ayırıcı tanısında yer alabilecek ağrılı durumlar da aynı bölüm içinde incelenebilecek şekilde düzenlenmiş oldu. Ancak, ağrı sendromlarını yazdığımda, bu haliyle düşündüğüm kitabın biraz çıplak kaldığını gördüm. bunun üzerine her bölge ağrı sendromlar grubu için bir danışman görüşü alındı ve ilgili bölümlerin bölgesel ağrılar için kendi görüşlerini yazması sağlandı.


Sonuçta: 143 ağrı sendromu ve farklı disiplinlerin bakış açısını içeren 26 yazı ile toplam 169 başlıkla baskıya hazırlandı. Ağrı tanı ve tedavisi ile uğraşan meslektaşlarıma yararlı olacağı ümidi ile ağrısız bir yaşam diliyorum.


- Prof. Dr. Fuat Güldoğuş


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.