Ahh Kalbim
% 19indirim

Ahh Kalbim

  • 28,00 TL22,68 TL

    hopi kampanyası
    1,13 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Utangaç..
Zeki...
Son derece çekici
Deli...dolu...
Çocuklu
Sakar...
Komik
Acayip Platonik


Aylin evli, mutlu ve top gibi hamileydi... Tabii bu Japon bir kız için terk edilmeden önceydi...  Dört yıl sonra bir davet için kavalye aramaya karar verdi.  Arkadaşları adaylarını bir bir Aylin’in önüne serdi. Ama aşk, Aylin’e büyük bir süprizle gelecekti.


Kitaptan Gülümseten Alıntılar;

“Şu kadına annem demekten de men ederim seni. Elalemin kızları evliyken kayınvalidesine anne demeyi içlerine sindiremiyor, maşallah benim kızım boşandığı adamın anasına annem diyor. Onların nüfuslarına gir bari.” “Nüfuslarındaydım da boşanınca çıktım ya anne.”

Toplantıya gitmek için ofisten çıkmadan önce şirketin aynalı giriş kapısında saçımı başımı düzelttim. Bu hareketime hiç alışık olmayan resepsiyon görevlimiz Filiz, sanki saçımı düzeltmemişim de, sütyenimi çıkarıp havada sallamışım gibi şaşkın şaşkın yüzüme baktı. Belli ki Filiz’in asansörlerde aniden beliren o yakışıklı adamdan haberi yoktu.

Kadınlığın püf noktalarının anlatıldığı bir kitap yazılmalı, koca bir bölüm de kuaförlere ayrılmalıydı. “Kuaförünü değiştireceksen, önemli bir randevudan birkaç saat önce yapma bunu,” demeliydi bu bölümde. “Kuaförde saç yaptırmak seks gibidir. Birbirini tanıdıkça iyileşir.”

“Söyleyin Aylin Hanım, Kayseri’nin nesi meşhurdur?” “Pastırması mı?” “Pastırması. Peki pastırmanın içinde hangi vitaminler, mineraller var, siz biliyor musunuz? Potasyum, demir ve B grubu vitaminleri. Peki siz B grubu vitaminleri ne yapar biliyor musunuz? Zekâ açar. İşte biz Kayserililer bu yüzden dahiyizdir.”

“Bakıyorum marka olarak Anadolulu ev kadını altın günlerinden Avrupa jet sosyetesinin beş çaylarına terfi ediyorsunuz.” “Ne demezsin! Artık bu şirketin pazarlama müdürü olarak benim yerim New York, Londra, Milano! Kovulmazsam tabii.”

“Tanju 40 yaşında, ilk eşinden üç sene önce ayrıldı. Çöpsüz üzüm. Yani çöpünü bile Türk Hukuku ayıklamış, adamı boşamış, avuçlarına bırakmış!”

(Hürriyet Kelebek / 30.08.2015, "Doya doya gülmek isteyenlere Meriç Mekik'ten Ahh Kalbim" yazısından)
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.