• Aile Hayatı% 25indirim
    Aile Hayatı
    Aile Hayatı

Aile Hayatı

  • 19,00 TL14,25 TL

    hopi kampanyası
    0,71 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Akhil Sharma, kendi hikayesini 13 yıllık bir uğraş ve 7 bin sayfa sonunda tamamladığında, elindeki roman iki yüz sayfa uzunluğundaydı: Aile Hayatı. Ajay ve abisi Birju Delhi sokaklarında oyun oynarken, kendilerini bir anda fırsatlar ülkesi Amerika'da buldular. Amerika cennet gibi. Amerika harika. Musluklarından sıcak su akıyor, kapılar kendi kendine açılıyor, asansör sayesinde artık merdiven çıkmak yok!


Birju yakında çok iyi bir liseye başlayacak, doktor olacak, belki mühendis. Bu işte bir terslik olmalı. Her şey bu kadar harika olabilir mi? Birju yüzme havuzuna balıklama atladı. Başını havuzun beton zeminine çarptı. Bilincini kaybetmeden önce nefes almaya çalışırken su yuttu, o su akciğerlerine gitti, ciğerleri göğüs içi çeperinden ayrıldı. Cennet, sadece üç dakika içinde, cehennem gibi görünmeye başladı.


Yılın en iyi on kitabından biri (NY Times, NY Magazine), 2015 Folio Ödüllü Aile Hayatı,


"Dostoyevski'nin sayfaları kadar hipnotize edici."


- (Nation)


"Sharma harikulade bir yazar."


- Jonathan Franzen


Aile Hayatı, yazımı on üç yıl süren bir roman. Kitabın son halini teslim etmekte yazar Akhil Sharma, tam dokuz yıl geç kalır. Her sene, kitabı teslim etmesi gereken tarihte, süreyi ileri atar. Sonunda, kitap bittiğinde, elindeki kitap sadece iki yüz sayfadır. Akhil Sharma, Aile Hayatı romanıyla Folio Ödülü’nü kazandı, kitap birçok kitap listesinde 2014’ün en iyi kitapları arasında gösterildi. Yazarın kendi hayat hikâyesinden kurguladığı kitap, Hindistan’dan ABD’ye göç etmiş bir aileyi, beyin hasarı geçiren abisi iyileşsin diye Süpermen’e bile dua eden bir çocuğun, hastane yatağının kenarında dünyayı anlama çabasını anlatıyor.

-Cem Tunçer
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.