Akilah Azra Kohen Seti (3 Kitap Takım Kutulu)

Akilah Azra Kohen Seti (3 Kitap Takım Kutulu)

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Fi
Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikayeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır.


Fi güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır. Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?


Çi
Hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekâyla dizayn edilmiştir. Yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan, doğamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar. Seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır.


Asla rahat bırakılmazsın.
Öylesine, anlamsız varolmazsın.
Mutluluğa saklanamazsın.
Öyleyse acına sahip çıkmalısın!
Çünkü acı, bilginin bedene inmesidir.
Bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin.


Bu kitap 'kendine gelmek' için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur.


Hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harakete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekamülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır. Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.


Pi
Şimdi itiraf zamanı! İtiraf ediyorum: Sana tuzaklar kurdum. Adlarını Fi ve Çi koydum.


Can Manay'ın Duru'ya duyduğu açlıkla çıkardım seni yola, Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını Deniz'le anlatmaya çalıştım sana… Beni takip etmen için yolumuzu onların hikayeleriyle süsledim. Anlamları da hemen hemen her satıra gizledim. Çünkü Pi'deydi asıl anlatmak istediklerim. Çaresizdim. Vazgeçemezdim. Sana bu manzarayı mutlaka göstermeliydim. Seninle nihayet burada buluşmak için çok emek verdim.


Şimdi yine gel benimle, birlikte yürümeye devam edelim. Savaşların savaşılarak kazanılamayacağını, asıl zaferin ancak doğrudan ayrılmayınca kazanıldığını Özge anlatsın sana, Yaptığımız her şeyin evrende dönüp dolaşıp bize nasıl geri geldiğini Can'dan dinle, Analiz edebildiğimiz kadar güçlü, sadeliğimiz kadar güzel, gerçekliğimizdeki samimiyet kadar eşsiz olduğumuzu Bilge'de gör, Kendi değerini başkalarının gözünden biçenlerin acısını Duru'yla anla, Ve Deniz'in düşüncelerinde tanış geleceğin insanıyla… Gel benimle. Yolumuz uzun değil, Nihayet sana gidiyoruz, bana… Biz'e. Sorgulanmamış, analiz edilmemiş bir yaşam hiç yaşanmamıştır.


Çi

Çi

Akilah - Azra Kohen

16,94 TL
Fi

Fi

Akilah - Azra Kohen

24,64 TL
Pi

Pi

Akilah - Azra Kohen

27,72 TL
Aeden

Aeden

Akilah - Azra Kohen

26,18 TL
Yorum Sayısı: 5

bu kitabı çok okunduğu için aldım. ama itici bir kitap yazar sözde bizde farkındalik yaratacakmış ama kitapta yoğun cinselliğin içine yerleştirdiği azıcık felsefe ile insanların gözünü açmaya çalışıyor. yeterince bilgili ve yaşadığı zamanı zaten sorgulayanlar için gereksiz, zaman kaybettirici bir kitap. ama tabi hiç düşünmeyenlerin belki gözünü açabilir. serinin Fİ'sini okudum sadece. diğerlerini de okuyacağım eğer fikrim değişirse yine yazarım. yeterince bilgili iseniz, tüketim toplumu,...devamını oku

İ
İbrahim Görmez  -   14.02.2016

İlk başta bu seriye karşı ne kadar önyargılı olsam da, gayet keyifle okunan bir seri olduğunu söylemeliyim. Ben genelde kitap tavsiye etmeyi sevmem, hatta çekinirim -olur da karşımdaki tavsiye ettiğim kitabı beğenmezse diye içim içimi yer- ama Fi-Çi-Pi üçlemesini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Konusuna gelirsek; bir psikolog, onun yardımcısı ve şoförü, bir dansçı, bir müzisyen, bir siyasetçi ve diğer karakterler, onların kesişen yolları ve yaşadıkları -günümüz ilişkileri, yaşam tarzımız,...devamını oku

İ
İrem @Mybookheaven  -   16.03.2016

Eğer konunun ötesine çıkıp yazarın anlatmak istediği 'Kendini bulmak zorunda olduğumuz gerçeğini ' görebilirseniz kitap amacına ulaşıyor. Evet, cinsel içerik çok ayrıntılı ama Can Manay karakterinin manyaklik seviyesini anlayabilmek adına gerekli olduğunu hissettim okurken. Kendimden çok şey buldum bu kitapta ve gerçekten bir çok satırını defalarca okudum. Hayatı daha gerçekçi sorgulamak adına okunmalı. Bu hikâye bitti ve yeni ben başladım.. Tebrikler Azra Kohen.

G
Gamze Öçal  -   15.02.2016

Fi, "Deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur." Çi, "İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar." Pi, "Sorgulanmamış, analiz edilmemiş bir yaşam hiç yaşanmamıştır." Sırayla okunması tavsiye edilir. Fi - Çi - Pi...

S
Serpil Çil  -   10.02.2016

Üç kitabı da soluksuz okudum. Önce Kitap okuyucuyu başka konularla kendine bağlıyor ama kitap da verilen mesajlar çok akıllıca verilmiş hayata dair gerçekleri gözler önüne seriyor.

T
Tuba Adır  -   10.02.2016