• Akıllı Türk Makul Tarih% 25indirim
    Akıllı Türk Makul Tarih
    Akıllı Türk Makul Tarih

Akıllı Türk Makul Tarih

  • 17,50 TL13,12 TL

    hopi kampanyası
    0,66 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Akıllı Türk Makul Tarih e-kitabı

İnsan tabiata doğar, hayatı ise kurar. Hayat hafızayla, geçmişle, tarihle hayat bulur. Tarihi bilmeyen insan, geçmişi bilmeyen insan demek değildir; geleceği bilmeyen, hayatı ön-göremeyen insan demektir. 1000 yıldır bu topraklarda tarih yazmış Türkler, ancak tarihi tecrübelerine mensubiyet; inşa ettikleri medeniyete aidiyet duymakla dik durabildiler.

 

İşte bu deneme Türk kimliğini teşrihe çalışıyor. İnsan olmaklığı en temel varoluş tarzı olarak benimseyen, bu yüzden de sırtlanların arasında yalın-ız kalmış ama dik-duruşunu, yürüyüşünü, kısaca kendilikini koruyarak yeni bir hayatı teklif ve temsil etmeye çalışan Türk’e, bu gayreti kemale taşıyacak ilkeleri ve hedefleri işaret eden yazılardan oluşuyor.


Kendini Aramak

Kendini Aramak

İhsan Fazlıoğlu

12,75 TL
Kayıp Halka

Kayıp Halka

İhsan Fazlıoğlu

15,75 TL
Fuzuli Ne Demek İstedi?

Fuzuli Ne Demek İstedi?

İhsan Fazlıoğlu

12,75 TL
Kendini Bulmak

Kendini Bulmak

İhsan Fazlıoğlu

14,25 TL
Sözün Eşiğinde

Sözün Eşiğinde

İhsan Fazlıoğlu

13,88 TL
Derin Yapı

Derin Yapı

İhsan Fazlıoğlu

15,75 TL
Soruların Peşinde

Soruların Peşinde

İhsan Fazlıoğlu

15 TL
Yorum Sayısı: 3

Toplum olarak en büyük eksikliklerimizden biri tarih şuuruna sahip olmayışımızdır. İhsan Fazlıoğlu, Akıllı Türk Makul Tarih eserinde tarih şuuru konusundaki eksikliğimizin farkında olacak ki bu konuda bizleri bilinçlendirmeyi hedefliyor. Yazarın, tarih ve tarihsizlik üzerine yazmış olduğu makalelerin bir araya getirilmesiyle oluşan bu eserinde, yapılmış olan tespitlerin ne kadar doğru olduğunun farkına varıyor ve bir toplumun tarih konusunda bilinçli olmasının önemini daha iyi idrak...devamını oku

Z
Zeyid Demir Doğan  -   15.06.2016

Mevcut eğitim düzeninde nasıl bir tarih algısı oluşturulduğunu anlatarak başlıyor. Genel hatlarıyla bir milleti sindirmek için tarihinin nasıl yok edildiği veya nasıl değersizleştirildiği anlatılıp, gerçek tarih olgusu oturtulmaya çalışılmış. Tarihi güçlü bir şekilde yorumlayan, bugüne ve yarına ışık tutan eserlerinden biri. Tarih algımızı değiştirecek ölçüde güçlü bir eser.

F
Fatma Kahyaoğlu  -   03.05.2016

Tarih ve tarih(i) yapan değerleri genelde Doğu-Batı, özelde Osmanlı-Cumhuriyet ilişkisi içinde inceden inceye araştıran, eleştiren ve yorumlayan, yükte hafif (birkaç sayfalık) ama pahada ağır yazılar. Tarih bilinci, Türklük, İslam ve Müslümanlık, vatan... üzerine insanı durup düşünmeye sevk eden, ezberlerden kurtulmaya çağıran bu kitabı herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü ancak okuyup düşünebilenler anlayabilir.

A
Adem Artan  -   10.09.2016