Akışkanlar Mekaniği

Akışkanlar Mekaniği

Temelleri ve Uygulamaları
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu , şu ana kadar okuduğum en iyi lisans düzeyi akışmalar mekaniği kitabı. Bu kitap çok iyi düzenlenmiş ve kolay anlaşılır bir biçimde yazılmış. Ayrıca konuları öğrenci kavrayışını destekleyen fiziksel temelli bir yaklaşımla açıklamaktadır. Bunun yanında yeterli seviyede detaylara inilerek en iyi öğrencilerin bile dikkat ve ilgisini çekebilmeyi başarmaktadır. Bu kitabın tüm lisans seviyesi akışkanlar mekaniği derslerinde okutulmasını tavsiye ediyorum.


- Richard Miller, Clemson Üniversitesi


Konular öğrencilerin kolayca anlayabileceği açık bir dille ve çok iyi bir stille anlatılmış. Pek çok örneğin ve şeklin kullanılması öğrencilere mükemmel derecede yardımcı olacaktır.


- Michael Amitay,  Rensselaer Enstitüsü


Kitabı yazanlar; tanımları, detaylı açıklamaları ve örnekleri birbiriyle ilişkilendirmek suretiyle mükemmel bir çalışma yapmışlar. Bu durum akışkanlar mekaniğinin fiziksel olarak daha kapsamlı bir şekilde anlaşılmasına yardımcı olacaktır.


- Kevin Cassel, Illinois Teknoloji Enstitüsü


Bu kitapta fiziksel esaslara verilen önem ve kullanılan görsel araçlar özellikle ilgimi çekti. Kapsamlı problemlerin, HAD örneklerinin ve akış görselleştirmenin kullanılması fikri çok güzel.


- Louis Cattafesta 3, Florida Üniversitesi


Akışkanlar Mekaniği: Temelleri ve Uygulamaları kitabı mühendislik öğrencileriyle sade ve net bir üslupla doğrudan iletişim kurmaktadır. Kitap akışkanlar mekaniğinin temel ilkeleri ve denklemlerini, çok sayıda ve farklı gerçek mühendislik örnekleriyle açıklamaktadır. Kitabın içeriği, fiziksel esaslara yapılan vurgu ve bunu destekleyen ilgi çekici şekiller, çok sayıda fotoğraf ve görsel açıklamalarla öğrencilerin akışkanlar mekaniği kolayca anlayabilmelerine yardımcı olmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.