Al Midilli
% 15indirim

Al Midilli

  • 12,00 TL10,20 TL

    hopi kampanyası
    0,51 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gündelik yaşamın çelişkilerini, sıradan insanlarının acı ve sevinçlerini, umudu ve ayakta kalma mücadelesini gözlem yeteneğiyle birleştiren, anlatısındaki küçük ayrıntılarla okuru derinden yakalamayı başararak dünya edebiyatında özel bir yer edinen John Steinbeck, bu kez Jody'ye odaklanıyor.


Doğanın kah çetin kah teskin edici koşulları, Salinas Vadisi'nin engin topraklarındaki mütevazı bir çiftlik evinde yaşayan insanların birbirleriyle ilişkilerini de belirlemektedir kuşkusuz. Otoriter babasının sürpriz bir biçimde hediye ettiği al midilli de Jody için yeni bir dünyanın kapılarını açar. Steinbeck, Jody'nin beklenti ve hayalkırıklığı, sorumluluk ve kaygı, sabır ve hüsran gibi yetişkinler dünyasının alışıldık halleriyle ilk karşılaşmalarını doğa ve hayvan sevgisiyle bütünleşmiş bir biçimde resmederek hüzünlü ve bir o kadar gerçek bir anlatı çıkarıyor ortaya. Yaşanan toplumsal kırılmaların sesi ise her satırda kendini hissettiriyor…


Yorum Sayısı: 2

En çok satan yazarlarının başında gelen Steinbeck'i zirveye taşıyan kitap budur, Ay Battı ile birlikte. Birkaç saatte hayatınıza yön verebilecek derece kaliteli bir eserdir.

R
Ramazan Kılınçc  -   04.03.2016

Steinbeck çiftliklerde çalışmış bir yazar ve çalıştığı bu ortamları eserlerinde fazlasıyla kullanmıştır. Al Midilli'de o günlerin bir hatırası belki de .

B
Burak Akgün  -   03.03.2016