Alara Malan’dan Akar

Alara Malan’dan Akar

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1937 yılında Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Ortakonuş köyünde doğdu. Doğduğu yıl babasını kaybettiği için çocukluğu zorluk ve yokluk içinde geçti. Okul diye düzenlenen bir ahır damında öğrenime başlama şansını son anda yakaladı. Üç yıl “eğitmende” öğrenim gördükten sonra kalan 4. ve 5. sınıfı, öğretmenli ilkokulu olan Gündoğmuş ve Ümitli köylerinde tamamladı. Sınavını kazandığı yatılı 6 yıllık Antalya - Aksu Öğretmen Okulunu 1960 yılında bitirerek, sınavını kazandığı yatılı İstanbul Eğitim Enstitüsü’ne girdi ve Fen Bölümünden mezun oldu.


Yusuf İzzettin Boz, yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra Elazığ, Antalya ve son olarak da Denizli liselerinde ve meslek liselerinde Fen Bilgisi (Fizik-Kimya) öğretmenliği yaparak 1989 yılında öğretmenlikten emekli oldu.


Öğretmenliği sırasında girdiği üniversite sınavında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne öğretmenlik yaparken devam r Fakülteden 1980 yılında mezun oldu. 1981 yılında başladığı serbest avukatlığını Denizli’de sürdürdü. Yusuf İzzettin Boz, evli olup, biri öğretim öğretim üyesi Doç. Dr., diğeri E. E. Mühendisi olan iki oğlu vardır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.