Alara Yolu Öyküler (10 Yaş)
% 25indirim

Alara Yolu Öyküler (10 Yaş)

  • 12,50 TL9,38 TL

    hopi kampanyası
    0,47 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sabah erkenden uyandırıldım. Güneş doğmamıştı daha. Anam dağdan topladığı dağ çayını bizim için kaynatmış, ağabeyimle ocağın başında beni bekliyorlardı. Biraz ekmekle çökelek yedikten sonra yola koyulduk. Ağabeyim azık torbamızı beline bağlamıştı. Ben de varım diye o gün birazda bidona pekmez koymuşlardı öğleyin şerbet yapıp içecektik.


Yokuş aşağı indiğimiz yolda diğerleriyle buluştuk. Herkes benim cılızlığımı ve boyumun kısalığını konuşuyordu. Kimine göre iş vermezlerdi. Kimine göre yol çuvuşu anlayışlı bir adammış, hele okuyanı çok sevdiğinden bana da bir iş verebilirmiş Ara yollardan, dağlardan, taşlardan seke seke keçi yolunu takip ede ede çalışacağımız yere geldik sonunda.


Bir saatlik yolu ne çabuk yürüdüğümüzü anlayamadım doğrusu. İşçiler kazma ve küreklerini alıp çalışmaya başladılar. Ben yol çavuşunun gelmesini bekleyecektim.


Bir süre çalışanları izledim. Sabahın ilk saatleri olmasına rağmen toz duman içindeydi çevre. Baırma sesleri, kazma kürek şakırtılar4ı birbirine karışmıştı.


Az sonra yol çavuşu geldi. Çalışmak istediğimi söyledim. Şöyle bir baktı, işçileri kontrole başladı. Gelip gelmeyeni sordu. Başından aşağıya bir kazan sıcak su dökülmüş gibi olmuştum. Adamın beni küçük ve cılız bulduğunu anlamıştım.


 

Ninemden Masallar

Ninemden Masallar

Arslan Bayır

5,25 TL
Çocuk Artı Çiçek

Çocuk Artı Çiçek

Arslan Bayır

9,38 TL
Muhtaç Olduğumuz Kudret

Muhtaç Olduğumuz Kudret

Arslan Bayır

11,25 TL
Bademler Çiçek Açtı

Bademler Çiçek Açtı

Arslan Bayır

11,25 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.