• Aldatmak% 29indirim
    Aldatmak
    Aldatmak

Aldatmak

  • 21,00 TL14,91 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Aldatmak e-kitabı

“Mutluluk benim için sıradan bir şeye dönüştü, artık kimse farkına varmıyor. Konuşabileceğim biri olduğu için mutluyum. Ama anlatmak istediklerimin bu göstermelik neşemle hiç alakası yok. Artık doğru düzgün uyuyamıyorum. Kendimi bencil hissediyorum. İnsanları çocukça etkilemeye çalışıp duruyorum. Ortada hiçbir sebep yokken banyoya kapanıp ağlıyorum. Aylardır sadece bir kez gerçekten isteyerek seviştim. Bütün bunların otuzlu yaşlara bastığım için bir nevi geçiş dönemi olduğunu düşünüyordum, ama bu açıklama bana yetmiyor. Hayatımı boşa geçiriyormuşum, bir gün geriye bakıp yaptığım her şeyden pişmanlık duyacakmışım gibi hissediyorum. Seninle evlenmem ve çocuklarımızın doğumu hariç her şeyden…”


İsviçreli gazeteci Linda’nın yaşamı her yönüyle mükemmeldir: yaşadığı yer, evliliği, kocası, çocukları, mesleği… Ta ki bu kusursuzluk kabuğunun altında yatan tekdüzeliğin ve tatminsizliğin farkına varana dek… Gençlik aşkı Jacob’la karşılaşma anından itibaren Linda, yapay mutluluğuyla en büyük eksiği olan tutku arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

 

Paulo Coelho Aldatmak’ta diğer kitaplarından farklı olarak kışkırtıcı, tene dokunan ve tutku dolu bir hikâyeyle çıkıyor okurun karşısına. Her şeyin mümkünmüş gibi sunulduğu bir dünyada, imkânsız aşkın izini sürüyor. Ruhun kuytularında kaybolmaya çekinmeden... “Ne de olsa bazen kim olduğumuzu bulmamız için kendimizi kaybetmemiz gerekir.”

 

2014 yılı başından itibaren, yazarın sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla müjdesini verdiği kitap, okurlar tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu.

 


Paulo Coelho, Aldatmak eserinde toplumdaki insanların nasıl hissizleştirildiği konusunu eserin kahramanı Linda üzerinden derinlere inerek işliyor. Günümüzde insanlar, tedavi olmak için psikiyatrilerin ve psikologların kapısının önünü doldurmaktadır. Çünkü insanlar, toplumsal duyarsızlık karşısında acı çekmekte ve çektiği bu acılarla artık başa çıkamadığı için hissizleşerek daha doğrusu yaşadığını bile hissetmeyerek bu acılarını unutmaya çalışmaktadır. Yazar, eserinde insanların hissizleşerek acılarından kurtulmaya çalışmasının yanlış bir yöntem olduğunu, tam aksine insanların hissizleşmeye değil acılarından kurtulmak için yaşadığını hissetmeye ihtiyacı olduğunu vurgulamıştır. Paulo Coelho, Aldatmak eserinde insanın hayatta yaşamının temelini sevginin oluşturduğunu ve sevgi olmadığı sürece insan hayatının bunalımlı ve mutsuz bir yaşamdan sonra son bulacağını belirtmiştir. Yazarın eserinde Linda’yı ayrıcalıklı ve varlıklı yaşam süren biri olarak kurgulayarak sevgi olmadığı sürece maddiyatında insana mutluluk getirmeyeceğinin mesajını okura veriyor. İnsanlara yaşamlarında her şeye ulaşmaları mümkünmüş gibi görünse de aslında yaşamları boyunca ulaşabilecekleri şeyler oldukça sınırlıdır. Yazar, eserinde bu duruma da vurgu yaparak dünyada açgözlü insanların değil, ancak tokgözlü insanların mutlu olabileceğinin sinyalini okura veriyor. Paulo Coelho, Aldatmak eserinde günümüzde evliliklerin aşka, sevgiye ve güvene dayalı olmadığı için en ufak bir sarsıntıya dayanamayarak yıkılışını da kaleme alarak okurlarına bu konuda önemli bilgiler veriyor. Yazar, bu eserinde okura hayata farklı açılardan baktırarak hem yaşamını sorgulattırıyor hem de hayatı farklı algılamasını sağlıyor. Yazar, eserinde İsviçre halkı hakkında da bilgi verdiği için okurlar, İsviçre kültürü hakkında fikir sahibi oluyorlar. Yazarın, kişinin aldatma gerekçesi haklı olursa ve aldatırsa, aldatan kişiyi haklı gören bir izlenim uyandırması ise eserin hoş olmayan mesajı olmuştur. Çünkü gerekçesi ne olursa olsun hiç kimsenin kimseyi aldatmaya hakkı yoktur ve olamazda. İnsanlar gayet medeni şekilde konuşarak ve anlaşarak sıkıntılarını çözme yeteneğine sahip varlıklardır. En başta bir kişi, başka bir kişiyi aldattığı zaman aslında çevresindeki herkesi aldatmış olur. Bunun içinde çevresindeki herkesin güvenini kaybeder. Bu nedenlerle okur da bu konuda yazarı ağır şekilde eleştirmiştir. Paulo Coelho, 1947 yılında Brezilya’da dünyaya gelmiştir. Yazar, Unesco’nun kültürlerarası diyaloglar programında danışmanlık yapıyor. Schwab Vakfının yönetim kurulunda bulunmaktadır. Bu vakıf aynı zamanda İsviçre’de Dünya Ekonomik Forumunu düzenlemiştir. Yazar, yayınladığı eserler ile de dünya edebiyatının önemli isimleri arasında yer alır.
Yorum Sayısı: 4

Güzel bir kitap olmasına rağmen, çeviri ve noktalama işaretlerinin yanlışları cümleleri tekrar okumanıza neden oluyor. Bu da kitabın akıcılığını öldürüyor.

A
Aslı Çotala  -   25.09.2014

Paulo Coelho, Aldatmak eserini okuyunca şaşkınlıktan ağzınız açıkta kalacaktır. Çünkü bir kadın, hayatında her şey normal giderken, hiçbir sorunu ve derdi yokken, üstelik kocasıyla da çok mutlu iken birdenbire mutsuz olduğunu hissediyor ve sanki içine şeytan kaçmış gibi bütün hayatını altını üstüne getirecek serüvenler yaşamaya başlıyor. Kadının giriştiği bu sıra dışı yaşam anlatılırken aynı zamanda evlilik ve ortalama her çiftin yaşayabileceği sorunlar hakkında da derinlemesine incelemeler...devamını oku

D
Derya Alagöz  -   15.06.2016

kitaptaki kurgu normalde bildigimiz seylerden esinlenerek yazılmıs neler olacagını kitabın daha ilk sayfalarından anlasılıyor

E
Eda Güneş  -   07.03.2016

insanın bir hayat amacı olması gerektiğini hatırlatan sürükleyici bir kitap

H
Htcpyrz Htcpyrz  -   14.02.2016