Aleviliğin Kur'an'a Bakışı
% 25indirim

Aleviliğin Kur'an'a Bakışı

  • 18,00 TL13,50 TL

    hopi kampanyası
    0,68 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bakar Suresi, 159. Ayet :
İndirdiğimiz açık delilleri ve hidayeti, biz kitapta insanlara açıkça belirttikten sonra gizleyenler var ya onlara Allah da lanet eder, lanet edebilen herkes de lanet eder.


Kur'an'ın tek harfini gizlemek, yerini değiştirmek, lanetlenmiş ve Peygambere bile böyle bir yetki verilmemişken; Muaviye ve onun takipçileri, Kur'an'ın surelerini baştan aşağı değiştirme yetkisini kimden almışlardır?


Ne Kur'an'da, ne Hz. Muhammed döneminde, ne de dört halife döneminde "cami" isimli bir ibadet evi yoktur. Üstelik hadislerde de böyle büyük binalar yasaklanmıştır. İslam aleminin ibadet evlerinin tek Kur'an'da "mescit" olmasına rağmen, Muaviye'nin yaptırdığı ve Ehl-i Beyt'e minberlerde lanet okuttuğu bu evlere, Alevileri çekmeye çalışmak, İslam'a ve Kur'an'a uygun mudur?


Hz. Muhammed'in ve İslam'ın en büyük düşmanı olan Ebu Süfyan ve karısı Hinde'ye (Hz. Hamza'nın kalleşçe öldürülmesini sağlayan ve öldürttükten sonra kalbini deşip kanını içmek suretiyle Bedir'in intikamını alan kadına) ve Hz. Muhammed ve Ali'nin yedi sülalesini katleden Muaviye'ye, kimler "Hazret" ve "Radiyallahu" gibi yüce sıfatları yakıştırıyor ve buna rağmen Peygamber'den şefaat bekliyor?


Kur'an-ı Kerim fırkalara bölünmeye yasaklar ve bunu dini bölmekten ibaret olduğunu defalarca tekrarlar. Abbasi halifeleri, ilk mezhepleri, İslam'ı parçalamak için İmam Hanefi'ye kılıç zoruyla kurdurttular ve Ehl-i Beyt'e hakaret etmeyi reddettiği için Abbasi zindanlarında katlettiler. Ne Hz. Ali ne Hz. Cafer veya herhangi bir Alevi önderi böyle bir mezhep kurmamış ve Kur'an'a aykırı davranmamışıtr. Alevilik; Hz. Muhammed ve Hz. Ali'nin kurduğu İslam'ın, bozulmasından günümüze taşınmasından başka bir şey değildir.


Müslüman coğrafyasındaki iktidarlarda hangi ideoloji hakimdir? Hz. Muhammed'le Ali'nin mi yoksa Muaviye'nin mi?


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.