Ali

Ali

Bir Fotoğraf Projesi
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Fotoğraf çekmek beni çok heyecanlandırıyor. Herkesin baktığı yere bakıyor ama kimsenin göre­mediği güzelliği ya da çirkinliği, bazen ilginçliği, bir detayı, acıyı belgeliyorum. Bunu ben yaptım, ben çektim demek çok keyifli, motive edici ve özellikle benim durumumdaki biri için tarifi olmayan bir haz. Fotoğraf çekmek mücadele etmek ve başarmak demektir benim için. İsteyen insanın başa­ramayacağı hiçbir şey yoktur. Fiziksel engeli olmuş, gözü görmez, kulağı duymaz olmuş hiç önem­li değildir; aklının sağlıklı çalışması yeterlidir. Benim fotoğraflarım da bunun en güzel kanıtıdır ve bu konuda mütevazi olmayacağım çünkü sadece fotoğraf olmanın ötesinde bir anlam taşırlar, yaşama mücadele ederek tutunuşumu temsil ederler. Fotoğraflarımı sergiliyor olmakla sadece ALS hastalarına değil tüm fiziksel engelli insanlara örnek olduğumu biliyorum. Bu konuda farkındalık yaratmış olmak, diğer insanlara da farkındalık bilincini aşılamış olmaktan çok mutluyum.


ALS hastalarının yaşama tutunmaları için en az bir neden edinmelerini öneririm. Hiç nedenim yok diyorsanız, fotoğraf size bu süreçte de insan olduğunuzu anımsatacak, unutturmayacak ve sizin için yaşamı daha anlamlı kılabilecek iyi bir nedendirdir.


Hasta yakınlarının işlerini çok zor olduğunu, bir ALS hastasına bakmanın çok yorucu olduğunu biliyorum ama sosyalleşmek, insanlarla iç içe yaşamak biz hastaların da hakkıdır. Küçük destekler­le çok büyük işler başarabiliyoruz ve toplumda öteki olmanın zincirlerini kırabiliyoruz.


Lütfen daha duyarlı olalım ve farkına varalım…


- Ali Var


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.