Ali Rıza Kural - Klasikler

Ali Rıza Kural - Klasikler

  • Geçici olarak temin edilemiyor

CD 1

Hâvi

Hemîşe Dilde Sühan Elde Saz-kârımdır

Nice Bir Bülbül-i Nâlân Gibi Feryad Edeyim

Biyâ ki Kadd-i Tü Der Bağ-ı Can Nihâl-i Menest

Ney Taksimi

Hab-gâhı Yâre Girdim

Yok mu Cânâ Âşıka Hiç Şefkatin

Bilmem ki Nedendir Bana Sen Hor Bakıyorsun

Gönlümün Ezhâr İçinde

Ağlasam Her Lahza Hakkım Yok mudu

Görsem Seni Doyunca

Yine Bir Gül-nihâl

Hafif

Gönlüm Heves-i Zülf-i Siyeh-kâre Düşürdüm

Dü Çeşminden Gitmez Aşkın Hayali

Bir Nev Civansın

Kanun Taksimi

Aman Câna Beni Şâd Et

Bir Hâdise Var

Yandım Deminden

Dök Zülfünü Meydane Gel

 

CD 2

Ud Taksimi

Bülbül Gibi Pür Oldu Cihan Nağmelerimden

Gönlümü Dûçâr Eden

Açıl Ey Gonca-yı Sad-berk

Keman Taksimi

Nerdesin Nerde Acep

Ben Sana Gönül Verdim Vereli

Yoktur Zaman Gel

Aldı Beni İki Kaşın Arası

Hafif (Mini Mini Peşrev)

Vücud İkliminin

Nedir a Sevdiğim Söyle Bu Hâlin

Semâlarda Güneş Hâlâ İnmiyor

Tereddüt

Üç Yıl Beni Sevdânın

Kanun Taksimi (Rast)

Birlikte Bir Akşam Mey Nûş Edelim Gel

Kanlar Döküyor

Sana Ey Cânımın Cânı Efendim

Bitmez Tükenmez Bu Dert

Başka Söz Söylemem


Hayatımızın “dönüm noktası” diye adlandırdığımız anlarda yaşantımıza yön veren bazı “dokunuşlar” vardır. Benim de yaşantıma yön veren bu dokunuşları sizlerle paylaşmak isterim.

Çocukluk çağında iletişim aracının sadece radyo olduğu bir devirde “Doktor Alaaddin Yavaşça’dan Şarkılar” anonsları ve benim programı sonuna kadar pür dikkat dinleyişim bunlardan ilki. Henüz çok küçük yaşlarımda ne olacaksın diye sorduklarında: “Şarkıcı Doktor” olacağım cevabını verişim bu “dokunuş”tandır. Prof Dr Alaaddin Yavaşça hocamla yıllar sonra tanıştık belki ancak çocukluğumda dinlediğim radyo icraatlarıyla beni musikiye ve tıp mesleğine yönlendiren oydu adeta. Yıllar sonra İstanbul Tıp Fakültesini kazanıp musikiyle daha yoğun ilgilenmeye başladığımda, önce merhum Arif Sami Toker’den özel dersler almam, ardından Rumeli Türkleri Derneği Korosu’nda merhum Rüştü Eriç hocamla tanışmam ve daha sonra bir anda İstanbul Üniversitesi Korosu, İstanbul Belediye Konservatuarı’nda Süheyla Altmışdört hocamla buluşmam… musiki yaşantımdaki diğer önemli “dokunuşlar”. Süheyla Altmışdört hocamla buluşmamın ardından O’nun gözde solist ve koristlerinden biri olmuştum kısa sürede. Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu salonunda İstanbul Belediye Konservatuarı Öğrenci Korosu’nun bir konserinde ilk solo performansımı yaptığımda defalarca aldığım beğeni alkışları hala kulaklarımda çınlar.

Yine Belediye Konservatuarı’nda Muazzam Sepetçioğlu, merhume Dürdane Altan ve merhum İsmail Hakkı Özkan…. hep “dokunuş”larını hissettiğim hocalarımdır.

Yıllar hızla geçti, mutlu bir meslek yaşamı sürdürürken musiki de hobi olarak hep yanıbaşımda oldu. İstanbul Radyosu’nun “istisna akit”li solist sanatçısı, Devlet Klasik Türk Musikisi Korosu’nun misafir solistliği, dernekler yararına özel konserler, 2008 yılında ürettiğim “Hayal İçinde” albümü… Son olarak gerçekleştirdiğim bu albüm ise her zaman saygıyla ve minnetle anacağım Sayın Prof Dr Nevzad Atlığ hocamın önerisi ve katkısıyla gerçekleşti, yani diğer bir deyişle O’nun “dokunuşu”yla.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.