• Ali ,Yedi ve Uyuyamayan Koala% 38indirim
    Ali ,Yedi ve Uyuyamayan Koala
    Ali ,Yedi ve Uyuyamayan Koala

Ali ,Yedi ve Uyuyamayan Koala

Kıkır kıkır bir uyku masalı
  • 19,00 TL11,78 TL

    hopi kampanyası
    0,59 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Kıkır kıkır bir uyku masalı”


Ali’nin bir gece uykusu kaçar. Sağa döner, sola döner, amuda kalkar, her yolu döner ama bir türlü uykusu gelmez. Sonunda koyun saymaya karar verir. Kafasının üstüne bir uyku koyunu sayma bulutu çizer ve saymaya başlar. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7… 7! 7 numaralı koyun bir türlü ortaya çıkmaz. Biraz bekledikten sonra esneyerek selam verir Ali’ye. Ali, koyunun konuşmasına çok şaşırır ama merak da eder. Yedi, Ali’ye Uyku Koyunları Ülkesi’ni ve her gece bütün uyku koyunları olarak uykusuzları ziyaret ettiklerini anlatır. Ali’nin o kadar hoşuna gider ki duydukları Uyku Koyunları Ülkesi’ne girmek ve Yedi’yle gezmek için bulutun içine giriverir. Böylece macera başlar. İlk durakları Avustralya’daki uykusu kaçmış bir koaladır. İstikamet Rüya Sütleri Bahçesi’dir.


Uyku Koyunları Ülkesi serisi, çocukların en temel sorunlarından biri olan uyku meselesini her seferinde eğlenceli bir macera içinde işliyor. Fantastik mekânları ve karakterleriyle çocukların hayal gücünü teşvik edip sıkıcı gibi görünen hayatın sorumluluklarının neşeli birer oyun olabileceğini anlatıyor.


 


Yorum Sayısı: 2

Oruç Balığının yazarından harika bir hikaye daha.Uyuyamayan koala çocukları çoook eğlendiriyor.Rüya kavramı eğlenceli bir şekilde işlenmiş.

E
Elif Yasemin Çilek  -   20.05.2016

Çocuğunuz, uyumakta zorluk çekiyorsa Zeynep Sevde Paksu, Ali, Yedi ve Uyuyamayan Koala eseri çocuğunuza uyku konusunda yoldaşlık edecektir. Çünkü bu eser, kaçan uykuyu geri getirmek için bire birdir. Bu eserin içeriğindeki hikaye kadar resimlerin detaylı olması da çocukların çok hoşuna gidecektir. Ayrıntıya önem verenlerin bu eserde rahatsız olacakları ciddi bir husus vardır. O da beyaz olarak tasvir edilen çitlerin resmedilirken kahverengi olarak çizilmiş olmasıdır. Bu eserin içeriğindeki...devamını oku

B
Bünyamin Halıcı  -   16.06.2016