Alışveriş Merkezlerini Anlamak

Alışveriş Merkezlerini Anlamak

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gündelik yaşamın en önemli odağı artık alışveriş merkezleridir. Tüketim alanı olarak alışveriş merkezleri birçok sosyolojik olguyu da içinde barındırmaktadır. Bunu anlamadan çözüm üretmekte imkansızdır; alışveriş merkezlerinin içinde ve dışında olanlar açısından.


Dr. Zorlu, akıcı bir dille, Bedesten'lerden Alışveriş Merkezleri'ne 'Tüketim Katedralleri'nin izini sürerken, alışveriş merkezlerini postmodern teorinin merceğinden tüketici odaklı bilim anlayışla ele alıyor.


Kitap, Türk toplumunda tüketim olgusunun, tüketim mekanlarının ve alışveriş merkezlerinin gelişme serüvenini tarihsel, sosyolojik ve kültürel zeminleri üzerinde ilerliyor. Satın almanın ötesinde alışverişin, alışveriş merkezlerinin kurumsal, sosyal ve kültürel boyutlarını çözümleyen nitel saha araştırması olma özelliği de gösteriyor. Bu nedenle, alışveriş merkezleriyle ilgilenen herkes için önemli bir kaynak niteliğindedir.


İster tüketici/müşteri olun, isterse yatırımcı-perakendeci eğer alışveriş merkezlerini anlamak istiyorsanız; tüketici açısından ve yatırımcılar açısından alışveriş merkezlerinin avantajlarını, dezavantajlarını, Türk tüketicisinin alışveriş merkezlerini yaşam merkezi olarak kullanma biçimlerini, ideal alışveriş merkezleri algısını ve daha birçok şeyi merak ediyorsanız bu kitabı okumaya başlayabilirsiniz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.