Allah’a Karşı Sorumluluklarımız

Allah’a Karşı Sorumluluklarımız

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kur’an bir okyanusa benzetilir. Denize dalan dalgıç nasıl kendi kabiliyetine göre değerli olanı çıkarıyorsa, bunun gibi on dört asırdır pek çok âlim ve müfessir de Kur’an ayetlerini tefsire çalışmış ve çok değerli görüşler ortaya koymuşlardır. Bütün bu ayet-i kerimeler Cenab-ı Hakk’ın kelamıdır. Hepsi de biz kullar için büyük önem arz eder. Ancak bunların içinde, kulun Rabbine ve topluma karşı sorumluluklarını düzenleyen bazı ayetler vardır ki; bunları iyice öğrenmek ve hayatımızda tatbik etmek, inananlar için daha hayati bir ehemmiyete haizdirler. İnsanın Yüce Allah’a karşı ahlak ve sorumlulukları nelerdir? Kişi kendine ve topluma karşı hangi konularda mesuldür? Kur’an bu konuda neyi yapmamızı ve neleri yapmamamızı emrediyor? İnanan kişi bunları bilmek ve bunlara uymak mesuliyetindedir.
Bu mütevazı çalışmada Yüce Yaratıcımızla ilgili sorumluluklarımıza dikkat çeken ayetler bir arada zikredilerek; değerli tefsir, hadis ve diğer kitaplardan yararlanılarak bazı meseleleri izah etmeye çalıştık.


 


Yorum Sayısı: 2

Rabbimize karşı sorumluluklarımızın Müslüman kullar olarak ne kadar bilincindeyiz? İşte bu kitabı okuduğunuzda bu soruların kendinizdeki cevaplarını bulanacağınıza inanıyorum. İnşaAllah her zaman kulluğumuzun farkında oluruz.

M
Mesut Taş  -   30.12.2014

Aslında ne kadar çok şeyden sorumlu olduğumuzu düşündürüyor. Herkesin bunları bilmesi ve uygulaması durumunda kusursuz bir dünyamız olacağı fikrini doğurdu bende. Bu yüzden herkese tavsiye ediyorum.

C
Canan Esen  -   30.12.2014