• Allah'ıma Sefere Çıktım% 34indirim
    Allah'ıma Sefere Çıktım
    Allah'ıma Sefere Çıktım

Allah'ıma Sefere Çıktım

  • 13,00 TL8,58 TL

    hopi kampanyası
    0,43 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Allah'ıma Sefere Çıktım e-kitabı
Bu âleme gelmekten maksat, maddeden mânâya, kuldan Hakk'a doğru alınan yolda idrakli olmak, nereden gelip nereye gittiğini bilmektir. Bu seyahat hem kulun içinde hem de kulun dışında gerçekleşir. Yaşamak, idrak etmek demek olduğuna göre kul, bu yolculukta bir yandan aczini ve yokluğunu anlar, bir yandan da kendindeki Yaradan'ın kıymetini bilir ve "Nefsini bilen Rabbini bilir" lütfuna mazhar olur. Hele bir de ölmeden evvel ölme seviyesine ulaşırsa cenneti burada yakalar, sonsuz huzur ve mutlulukla hakîkî kulluk derecesine yükselir. Allah'ıma Sefere Çıktım, bu seyahatin merhalelerini anlatıyor. Kişiyi ona şah damarından da yakın olan Allah'a yöneltiyor. Cümlemize hâl etmek nasip olsun inşallah. (Tanıtım Bülteninden)

İnsanların dünyaya geliş amaçları vardır ve insanların hayatları bu amaca yönelik olduğu sürece bir anlam ifade eder. Aksi takdirde insanlar, bu dünyada amaçsız ve anlamsız bir hayat sürdüğü gibi ahiret hayatı içinde hiçbir hazırlığı olmayan insanların sonu tam bir felaket olur. Cemalnur Sargut, Allah’ıma Sefere Çıktım eserinde insanların hayat yolculuklarının maddeden manaya yönelmesi gerektiğini söylerken insan için maddenin, manaya ulaşmak için sadece bir araç olduğunu vurgulamıştır. Günümüzde insanlar ise bu gerçeği tamamen unutmuş ve maddeyi, manaya ulaşmak için bir araç olarak görmektense maddeye adeta tapar hale gelmiştir. Bu da günümüz insanlarını uçurumun kenarına sürüklemiş ve uçurumun kenarında yaşamaya tutunan insanlar, uçurumun kenarından uzaklaşmanın yolunun manada olduğunu hala kavrayamayarak, maddeden medet ummaya devam etmektedir.

Cemalnur Sargut, Allah’ıma Sefere Çıktım eserinde insanların Allah’a giden yolda bilinçli olmasının, ibadetlerini bir zorunluluk olarak değil de kalpten gelen bir istekle yapmasının çığırından çıkmış olan insanlığı, tekrar yola sokacağını belirtmiştir. Hayat yolculuğuna nereden başladığının ve bu yolculuğun nerede sonlanacağını bile insanlardan oluşan bir topluluk, huzur ve barış içerisinde yaşayarak hem dünyalarını hem de ahiretlerini güzel kılacaklardır. Yazar, bu eserinde insanların dünya hayatında aczini idrak ettikçe, Yaratanının büyüklüğünü gördüğünü ve O’na ibadetleriyle, dualarıyla acizliğini belirtip yalvararak Yaratanından yardım istediklerini, insanların böyle yapmakla nefisini bildiğini ve nefisini bilen insanında Rabbini bildiğini belirtmiştir.

Cemalnur Sargut, Allah’ıma Sefere Çıktım eserinde ölmeden önce ölmek gerektiğinin önemine vurgu yaparak ölmeden önce ölebilen insanlar, Allah’a (c.c) gerçek kul seviyesine çıktığı için huzurun ve mutluluğunda zirvesine çıkar ve cenneti daha hayat yolculuğunda yakalamış olur. İnsanların hayat yolculuğu hep güllük gülistanlık içinde geçmediği, hayat yolculuğunun dertlerle dolu meşakkatli yollardan oluştuğu ve insanların, bu meşakkatli yolda isyan etmeden sabırla ilerlemesinin günahlarına kefaret olacağı bu eserde belirtilmiştir. Hayat yolculuğunda insanlar, bu bilinç üzerine olursa dünyanın en büyük derdi bile insanlara pamuk gibi hafif gelir.

Cemalnur Sargut, 1952 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yazar, Türk Kadınlar Kültür Derneğinin İstanbul Şubesi Başkanlığını da yapmaktadır. Yazar, insanlığın ortak dilinin tasavvuf olduğuna inanmakta ve bu inancını yaymak içinde uluslararası sempozyumlar düzenlemektedir.

Yorum Sayısı: 1

Cemalnur Sargut, Allah’ıma Sefere Çıktım eserini okudukça bugüne kadar zihninizde muallakta kalan İslami hususlar, teker teker aydınlığa kavuşacaktır. Bu eserin, sizlere en büyük faydası ise okurken zihninizi dinlendirmesi olacaktır. Bu eser ile birlikte tasavvuf konusundaki düşüncelerinizde olumlu yönde değişimler olacaktır. Kendi değerinizin farkına varmak ve etrafınızdaki insanlara daha olumlu yaklaşabilmek için bu eserden mutlaka istifade edilmesi gerekir. İnsanların, başıboş olmadığını ve...devamını oku

S
Salih Vedat  -   28.06.2016