Alternatif Tarih
% 13indirim

Alternatif Tarih

  • 20,00 TL17,40 TL

    hopi kampanyası
    0,87 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Amerika Kıtasını Osmanlı Devleti keşfetti. Yavuz Sultan Selim ve Şah İsmail ittifak kurdu. Yıldırım Bayezid, Ankara Savaşı'nda Timur'u mağlup etti. Cem Sultan, babası Fatih sultan Mehmet'ten tahtı devralmayı başardı. Karamanoğulları, Osmanoğullarını'nı bastıtıp imparatorluğa dönüştü. 2.Dünya Savaşı'nın tek sorumlusu, gerçekten Adolf Hitler miydi? Fethin Sembolü Ayasofya, hangi amaçla kullanılmalıdır? Ermeni Tehciri'nin haklı gerekçeleri nelerdi? Latin Harflerinin Kabulü ile istenilen hedefe ulaşılabildi mi? Lozan Antlaşması gerçek bir zafer mi, yoksa dayatma mıydı?


Yorum Sayısı: 5

Kitabı büyük bir hevesle satın aldım, bir yandan da benzer çalışmalar gibi niteliksiz çıkabilir diye korkmuyor değildim doğrusu... Ancak bir çırpıda okuyup, bitiriverdim ve gerçekten etkisini halen üzerimden atabilmiş değilim. Tarihin ve tarihimizin en kritik noktaları hakkında, aydınlatıcı makalelerin yanı sıra, Alternatif tarihçilik üzerine kurgulanan, gerçekçi ve iddialı yorumları da gerçekten büyüleyici buldum. İlk kez gerçek bir Alternatif tarihçilik eseri okuduğumu hissettim ve çok...devamını oku

O
Onur Çakır  -   17.02.2016

Alternatif Tarih'i internet sitesinden takip ediyordum, kitabın çıktığını görünce de sipariş verdim. Tarihi sevenler için gerçekten ilginç konular var başlıklarda.

Z
Zeynep Göksal  -   18.02.2016

Birçok farklı başlık altında, birçok ilginç konu; insanı sıkmadan, kısa kısa ele alınmış. Oldukça başarılı bir iş çıkmış ortaya. Tavsiye ederim.

F
Ferit Uçkan  -   18.02.2016

Sansasyonel tarihi konu başlıkları, özgün yorumlar ve sıradışı perspektifler ile ele alınmış. Alternatif tarih metinleri ise çok gerçekçi ve okuması da son derece keyifli.

M
Mustafa Adalı  -   21.02.2016

Cesursa yapılmış yorumlar ve keyifle anlatılan tarih... Yüreğinize sağlık! Bir çırpıda okuyup, bitiriverdim. Devamını bekliyorum.

D
Demet Acar  -   27.02.2016