Altın Silsileden Altın Tablolar
% 13indirim

Altın Silsileden Altın Tablolar

  • 10,00 TL8,70 TL

    hopi kampanyası
    0,44 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Edebine uygun olarak yapılan sohbetler samimi gönülleri hedefine ulaştırır." Rasul Kesenceli ve Musa Tektaş'ın¸ en değerli sohbetlerin manevi derecesi yüksek¸ salih insanlarla yapılan sohbetler olduğunu ifade ettikleri kitaplarında Allah dostlarının sohbet ve zikir meclislerine iştirak edenlerin onların manevi nazarlarından istifade edeceklerini ifade ediyor ve ekliyorlar: "Böyle bir sohbet ve beraberlik bütün hayırların anahtarıdır. Çünkü bu sohbetle gönülden gönüle ilâhi sevgi akar ve ruhlar feyizlenir. Allah dostlarının huzurunda yapılan veya hayatlarının anlatıldığı sohbetler insan ruhuna dinginlik verir."


 "Altın Silsileden Altın Tablolar" kitap; Darende'de düzenli bir şekilde yapılan sohbetlerin yazı ile kayıt altına alındığı Nasihat Yayınları'nın yeni bir eseri. Eserde Altın Silsileden çeşitli menkıbeler anlatılıyor¸ ara yerlerde de Altın Silsile'nin bir halkası olan Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi'nin şiirlerinden¸ nesirlerinden ve sohbetlerinden örnekler sunuluyor.


Kitapta¸ Altın Silsile ile ilgili şu görüşlere yer veriliyor:  "Altın Silsile'nin¸ altın halkaları da yaşadıkları asra manevî mühürlerini vurmuş¸ içinde bulundukları topluma örnek olmuş şahsiyetlerdir. Onların hayatlarına baktığımızda Peygamber Efendimizin yaşayışına¸ örnek ahlakına çok önem verdiklerini görüyoruz. Onlar¸ hayatları boyunca sadece gerçeklerle yaşamış ve söylediklerine harfi harfine uymuşlardır. Hayatlarındaki altın tablolar İnsanlara örneklik teşkil etmektedir."


Eserde Altın Silsile'den şu başlıklarla ilgili menkıbeler¸ sözler¸ veciz ifadeler nakledilmektedir:


Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)¸ Hz. Ebu Bekir¸ Hz. Selman-ı Farisi¸ Kasım b. Muhammed¸ Cafer-i Sadık¸ Bayezid-i bistami¸ Ebu'l-Hasan Harakani¸ Ebu Ali Farmedi¸ Yûsuf Hemedani¸ Abdulhalık Gucdevani¸ Hace Arif Rivgeri¸ Mahmüd Encirfağnevi¸ Ali Ramiteni¸ Muhammed Baba Semasi¸ Seyyid Emir Külal¸ Şah-ı Nakşbend Bahaeddin Muhammed¸ Alaeddin-i Attar¸ Yaküb Çerhi¸ Ubeydullah-i Ahrar¸ Muhammed Zahid¸ Derviş Muhammed İmkenegi¸ Hacegi İmkenegi¸ Muhammed Baki-Billah¸ İmam-ı Rabbani Ahmed Sirhindi¸ Muhammed Masum Sirhindi¸ Muhammed Seyfüddin Sirhindi¸ Muhammed Nur Bedeüni¸ Mazhar Can-I Canân¸ Abdullah Dihlevi¸ Mevlana Halid-i Bağdadî¸ Abdullah Mekki¸ Yahya Dağıstani¸ Mustafa Rûmî Şirani¸ Halil Hamdi Dağıstani¸ Mustafa Hâki Tokadi¸ Mustafa Takî Sivasi¸ Hacı Ahmed Niksârî¸ İhramcızâde İsmail Hakkı Toprak Efendi¸ Es-Seyyid Osman Hulüsi Efendi ve Es-Seyyid Hamid Hamideddin Efendi.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.