Amerika'daki Türk İmgesi

Amerika'daki Türk İmgesi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Prof. Justin McCarthy Amerika Birleşik Devletleri’nde Türklere karşı oluşan önyargının tarihsel temellerini araştırıyor.


"Türkler barbardır. Yaşayışları da kendileri gibi, tepeden tırnağa ilkeldir. Son derece zalim, çapulcu ve kan dökmekten hoşlanan insanlardır. Ruhen ve bedenen miskindirler. Milli edebiyatları yoktur, dillerini geliştiremezler, resim yapamazlar, müzikle uğraşamazlar"


“Son derece ilgi çekici bir kitap! “Amerika’daki Türk İmgesi” tek taraflı tarih kaynaklarını geniş ölçüde düzeltiyor ve Osmanlı Türklerine nasıl çamur atıldığını gözler önüne sererek bir ilki gerçekleştiriyor.”


- Prof. Edward J. Erickson 


"Yazar titiz ve ayrıntılı bu çalışması ile büyük bir övgüyü hak ediyor. 19. yüzyılda anti-Osmanlı propagandasına misyonerlerin katkılarını, 1. Dünya Savaşı sırasında ABD'deki İngiliz propaganda faalieytlerini Türkler aleyhine 19. yüzyıldan itibaren yapılan etnik ve dini propagandaların tarihini kaleme alarak birinci sınıf bir çalışmaya imza atıyor. Geniş kapsamlı bir araştırma, ayrıntılı kaynaklar ve güçlü ve dolaysız bir anlatım."


- Prof. Jeremy Salt


Türkiye'de özellikle Ermeni meselesindeki çalışmaları ile tanınan, dünyanın önde gelen Türk tarihi uzmanlarından Prof. Justin McCarthy ABD'de Louisville Üniversitesi'nde Ortadoğu Tarihi profesörü olarak çalışmakta, aynı zamanda Sosyal ve Beşeri Bilimler Enstitüsü'nün de başkanlığını yapmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.