An, Yaşamın Sureti Keko
% 13indirim

An, Yaşamın Sureti Keko

  • 8,00 TL6,96 TL

    hopi kampanyası
    0,35 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Remzi çakın 27.01.1962’de Adıyaman Kahta’da doğdu. İlk öğrenimini Kahta’da, orta öğrenimini Diyarbakır’da, yüksek öğrenimini de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı.


Çakın 12 eylül darbesinden sonra Türkiye’de demokrasinin ve Kürt meselesinin çözümü konusunda, sosyal, siyasal ve kültürel bir çok çalışmanın içinde yer aldı. Çakın’ın içinde yer aldığı önemli çalışmaları ise; 1992 Med Basın Yayıncılık genel yayın yönetmenliği, 1992 yılında kurulan Kürt politik merkezli (dep) Demokrasi Partisi kurucu üyeliği ve parti meclis üyeliği, 1993 yılında cumhuriyetin ilk yasal Kürt kurumu olan, Kürt Kültür ve Araştırma Vakfı kurucu yönetim kurulu üyeliğidir.


1999-2000 yıları arasında İsveçe Upsala Üniversitesi Kürt dili, edebiyatı ve dil tarihi bölümünde öğretmenlik diploması alan çakın, 2003 yılında English Fast dershanesi ile birlikte Kürtçe özel kurs izni için İstanbul Mili Eğitim Müdürlüğüne başvurur.


Türkçe-Kürtçe ve Kürtçe - Türkçe yeminli tercümanlık belgesi alan Çakın İstanbul’da yeminli tercümanlık yapmaktadır. Çakın tercümanlık dışında serbest gazeteci olarak, birçok gazete ve dergide Kürtçe ve Türkçe haber ve makale yazmaktadır. Çakın'ın "Özleme Kelepçe Vurmak" (1993), "Sevda Yasağa Sığmaz (Potina Reş)" (1998) adında yayınlanmış iki şiir kitabı bulunmaktadır.


Ayrıca Çakın’ın şiirleri antoloji.com ve bydigi.net gibi sanal edebiyat sayfalarında Kürtçe ve Türkçe olarak yer almaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.