Anadolu'da Bir Çocuk Doktoru
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ertuğrul Özkök (Hürriyet, Ağustos, 1999): Bir Nazi Kurbanının Odesası
Küçücük ama her satırı ile muazzam bir sevgi ve minnet duygusu ile yazılmış bir kitap.
Yücel Tangün (Türk Hematoloji Derneği Haber Bülteni, 1999):
... Dr. Eckstein'in ülkemizde çektiği fotoğrafları sergileyen Dr. Akar bizlere çok anlamlı bir "vefa" dersi de vermiş oluyor.
ŞULE TÜRKER (Sabah, Nisan,1999)
İnönü döneminde, kağıt 10 liranın üzerine resmi basılan Nazife Kumru, köyde "Nazife fotoğraflarını erkeklere dağıtıyor" diye söylenti yayılınca, annesinden çok azar işitmiş. Resminin paraya basıldığını ise yıllar sonra öğrenmiş.
Dr. Kürşat YILDIZ (Hekim Forumu, (Ağustos, 1999))
... Yalnız Cumhuriyet Yönetiminin sağlık sorunlarına ciddi ve halkçı yaklaşımının ipuçları yok bu kitapta. Hitler'in Alman üniversitelerinden attığı Ari ırktan olmayan hekimlerin neden Türkiye'yi seçtiklerine dair bilgiler var. 1935 1940 arasında Anadolu'da yapılan ilk epidemiolojik araştırmaları, Ankara Tıp Çocuk Hastalıkları Kliniğinin kuruluş öyküsünü, Prof. Doğramacı'nın akademik yaşama nasıl başladığını öğrenebilirsiniz.
Hele 1945'te Ankara Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin Alman meslektaşlarının beslenmesini takviye için aralarında para toplayıp 12 Alman fakültesine her ay kuru üzüm, incir, şehriye, pirinç ve fındık içeren beşer kiloluk paketler gönderdiklerini...
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.