Anayasa Hukukunun Genel Esasları

Anayasa Hukukunun Genel Esasları

Ders Kitabı
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kemal Gözler, lisan ve yüksek lisan öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, doktora öğrenimini Bordeaux Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yapmıştır. Gözler, 2000 yılında doçent, 2007'de profesör olmuştur. Daha önce Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesinde çalışan Gözler, halen Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinde görev yapmaktadır. Kemal Gözler, 2009 ve 2011 yılları TÜBA Üniversite Ders Kitapları Telif Eser Ödülünü kazanmıştır.


Anayasa Hukukunun Genel Esasları (Ders Kitabı) başlıklı bu kitap, lisans öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış bir "ders kitabı"dır. Bu kitapta konuların üniversite birinci sınıf öğrencilerinin anlayabileceği bir açıklıkta anlatılabilmesi için özel çaba sarf edilmiştir.


Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili ayrıntı sayılabilecek bazı bilgiler, metin içinde verilmek yerine, metinden ayrı kutular içinde verilmiştir. Kitapta toplam 129 adet kutu vardır. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca tablolar halinde özetlenmiştir. Toplam 10 adet tablo vardır. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, şema olarak da gösterilmiştir. Toplam 21 adet şema vardır. Kitabımızda Türk üniversite ders kitaplarında pek rastlanmayan bir yenilik daha vardır: Birçok bölüme o bölümle ilgili resimler konulmuştur.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.