Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruda Kabul Edilebilirlik Koşulları
% 2indirim

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruda Kabul Edilebilirlik Koşulları

  • 48,00 TL47,04 TL

    hopi kampanyası
    2,35 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1973 yılında Çanakkale'de doğan Hakan Atasoy 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisans çalışmalarını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında; doktora çalışmalarını ise Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında tamamladı.


1995 yılında hakim-savcı adayı olarak meleğe başladı. 1998-2004 yılları arasında Cumhuriyet savcısı; 2004- 2008 yılları arasında Adalet Bakanlığı Bilgi İŞlem Dairesi Başkanlığı Tetkik Hakim olarak görev yaptı. 2008 yılında atandığı Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü görevine halen devam etmektedir.


Mesleki kariyeri sırasında UYAP Cumhuriyet Savcılığı ve Hukuk Mahkemeleri Modülleri Proje Yöneticiliği Uyap Yardım Masası Yöneticiliği Uyap Eğitim Şube Müdürlüğü Sorumlu Hakimliği e-Türkiye Projesi Hukuki Alt yapı Çalışma Grubu Koordinatörlüğü 9. Kalkınma Planı Bilgi Teknolojileri Özel İhtisas Komisyonu Üyeliği ve Uyap II C Projesi Muayene ve Kabul Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.


Türkiye Adalet Akademisi Hakim ve Savcı Adayları Eğitim Merkezinde Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Hizmet İçi Eğitim Programında Ankara Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunda Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme Eğitiminde verilen " Bilgisayar ve Uyap" konulu derslerde ve Türkiye Adalet Akademisi Hakim ve Savcı Adayları Eğitim Merkezinde verilen "Anayasa Hukuku" ve "Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru" konulu derslerde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.


Başta Avrupa Konseyinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde Avrupa Adalet Divanında yabancı ülke anayasa mahkemelerinde ve en yüksek mahkemelerde gerçekleştirilenler olmak üzere 18 ülkede çeşitli tarihlerde organize edilen çalışma ziyaretleri yuvarlak, masa toplantıları ve konferanslarda ve ayrıca yurtiçinde gerçekleştirilen birçok etkinlikte katılımcı ve konuşmacı olarak yer aldı.


Bilgisayar işletmenliği ve programcılığı Macromedia Dreamweaver MX, Macromedia Flash MX bilgi işlem yöneticiliği ve bilgi güvenliği konularında sertifikalı eğitim programlarına katılan ve bilgi teknolojileri alanındaki çalışmalardan dolayı TÜSİAD- Türkiye Bilişim Vakfı eTR Ödülleri ve Kongresi tarafından Teşekkür Belgesi ile ödüllendirilen Atasoy 2008 Yılından beri Anayasa Mahkemesi Raportörlüğünün yanı sıra, Yüksek Mahkemenin bilgi teknolojileri kordinatörlüğü görevini de yürütmektedir.


Türkiye Adalet Akademisi Dergisi'nde yayımlanan "Türk Hukukunda Bireysel Başvuru Yolu" konulu hakemli makalesi yanında, Türkiye Adalet Akademisinde hakim savcı adaylarına ders notu olarak okutulan "Bireysel Başvuru " konulu ortak çalışması ve Ankara Barosu Bilişim ve Hukuk Dergisinde yayımlanan "Ulusal Yargı Ağı Projesi (Uyap) Cumhuriyet Başsavcılığı Alt Sistemleri" ve "Uzaktan Eğitim Projesi" konulu makaleleri bulunan Atasoy iyi seviyede ingilizce konuşmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.