Anestezide Komplikasyonlar
% 2indirim

Anestezide Komplikasyonlar

  • 216,00 TL211,68 TL

    hopi kampanyası
    10,58 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı dünyada ve ülkemizde en hızlı gelişen bilim dallarından biridir.


Anesteziyoloji alanındaki hızlı ilerlemelere bağlı olarak anestezi komplikasyonlarında belirgin azalma olmasına rağmen, her geçen gün anestezi uygulanan hasta sayısı artmaktadır. Bu süreç anestezi komplikasyonlarının yönetiminde daha dikkatli davranmayı zorunlu kılmaktadır. Bu nedenlerle anestezi komplikasyonlarının en kısa sürede tanınması ve uygun şekilde yönetimi için yararlı olacağını düşünerek, Editör John L. Atlee tarafından hazırlanan Anestezide Komplikasyonlar kitabının 2. Baskısının Türkçeye çevrilmesine karar verdik.


Anestezide karşılaşılan komplikasyonlar ile ilgili Türkçe kaynak sayısının az olması nedeniyle, bu kitabın anestezi ve yoğun bakım ile uğraşan meslektaşlarımız için önemli bir eksikliği gidereceğini düşünmekteyiz. Kitap orijinal haline sadık kalınarak Türkçeye çevrilmiş olup, Türkçe tıp diline uygun kavramların kullanımına özen gösterilmiştir. Ancak çeviri sırasında Türkçe karşılığını bulmakta ve aynı anlamı sunmakta sıkıntı çektiğimiz bazı kelimeler dilimize yaygın olarak yerleşmiş şekli ile kullanılmıştır.


Bütün kontrollere rağmen gözden kaçan eksiklikler için hoşgörünüze sığınıyor ve kitabın istenen yararı sağlamasını umuyoruz.


 

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.