Anna Karenina
% 19indirim

Anna Karenina

  • 39,00 TL31,59 TL

    hopi kampanyası
    1,58 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Anna Karenina, 19. yüzyıl Rus toplumunun ruhsal dalgalanmalarına çarpıcı bir aşk ve ihanet anlatısıyla ışık tutan bir başyapıt. Güzelliği ve nezaketiyle çevresinde hayranlık uyandıran Anna Karenina’nın mutsuz ve monoton bir evliliği vardır. Üst düzey bir devlet memuru olan Aleksey Aleksandroviç ile evliliğinde tek tesellisi oğludur. Ağabeyi ile yengesinin aralarını düzeltmek için gittiği Moskova’da yakışıklı ve genç kont Vronski ile tanışması, Anna’nın hayatında dönüm noktası olur. Tolstoy, Anna Karenina’da sıradışı bir gözlem gücü ile aşk, evlilik, ihanet gibi temaların izini sürerken roman sanatına yepyeni ve uzun soluklu bir boyut katar. Modern dünya edebiyatının otoritelerince gelmiş geçmiş en iyi romanlardan biri olarak kabul edilen Anna Karenina, güncelliğini daima koruyacak bir eser.


“Anna Karenina dünya edebiyatındaki en büyük aşk hikayelerinden biri. Tolstoy’un kusursuz üslubunun büyüsü her sayfada hissediliyor.”


- Vladimir Nabokov


Yorum Sayısı: 2

Derdi insan olan her fakültenin kitaplığında bulunması gereken bir eser. Tolstoy, yaşam karşısında çaresiz kalan bir kadının portresini eksiksiz bir şekilde çizmiştir bu kitapta.

C
Cantürk Genç  -   03.02.2016

Tolstoy, Anna Karenina eserinde XIX. yüzyıl Rus toplumunun ruhsal yapısı hakkında önemli bilgiler verirken aynı zamanda belki de bugüne kadar kaleme alınmış olan en büyük aşk hikayesiyle okurlarını buluşturuyor. Günümüzde makam ve mevki sahibi insanlarla evlendiği zaman hem havası hem de mutlu ve rahat bir yaşamı olacağını düşünen genç kızlar, bu aşk hikayesini mutlaka okumalıdır. Çünkü Anna Karenina, üst düzey bir bürokratla evli olmasına rağmen rutin ve sıkıcı bir hayata sahip olduğundan...devamını oku

F
Fatma Korkmaz  -   29.06.2016