Anne Babalar İçin Çocuk Yetiştirmede Psikolojik Taktikler (Kokulu Kitap)

Anne Babalar İçin Çocuk Yetiştirmede Psikolojik Taktikler (Kokulu Kitap)

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bir ölümden söz edeceksiniz "Büyükannen uyuyor" demeyin, gerçeği söyleyin. Çocuğunuzu korumaya çalışmak amacıyla yaptığınız bu açıklama uykudan korkmasına neden olabilir. İster inanın ister inanmayın çocuklar ölüm kavramını küçük yaşlardan itibaren kavrayabilirler.Aslında bunu anlamaları boşanma kavramını anlamalarından çok daha kolay bile olabilir.


Dayak çocuğun yapılması istenmeyen davranışı yapmasını engellemez. Sadece yakalanmadan yapması gerektiğini öğretir.


Walt Disney "Eğitim ve eğlence birbirine düşman değildir"  derken haklıydı. Erkenden başlayarak dili bir eğlence haline getirirseniz, çocuğunuz sözcük sevgisini yaşamı boyunca koruyacaktır. Tıpkı torununuzun torunu gibi!


Çocuğunuz bir yeri kanayarak hıçkırıklar içinde yanınza gelirse, kanı kırmızı temiz bir bezle temizleyin. Böylece kan lekelerini gizleyebilirsiniz.


Televizyon programları çocuklarınıza öğrenmesini istediğimiz şeyler öğretir. Bu görünen sorunun yanında, beş yaşına kadar olan çocukların gelişimini de sekteye uğratır. Üstelik bu dönem kendi kendilerini eğlendirme konusunda ustalaşabilecekleri tek dönemdir.


Ancak televizyon karşısında çok fazla zaman geçirirlerse bunu asla öğrenmeyeceklerdir. Bunu kendi  kendilerine yapabilecek potansiyele beceriye ve zekaya sahip olduklarının farkına bile varmayacak başkalarının kendilerini eğlendirmesini bekleyerek büyüyeceklerdir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.