Annelerimizin Şifalı Bitkileri

Annelerimizin Şifalı Bitkileri

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Herkesin kütüphanesinde bulunması gereken bir başucu kitabı

Hastalığımızda annelerimizin bizi iyileştirmek için bitkilerden hazırladığı ilaçların pratik tariflerini bu kitapta bulacaksınız.

Bitkisel Mucizevi Reçeteler

Eski çağlardan beri insanlar doğayı ve çevrelerini gözlemlemişler, birçok denemeden sonra bitkileri sınıflandırmışlardır. İnsanlık yüzyıllar boyunca bitkileri kullanarak hastalıklarını tedavi etti. 20. yüzyılın başlarında modern tıbbın gelişmesiyle birlikte, bitkisel tedaviler bir kenara atıldı ve unutuldu. Bitkisel ilaçlara "kocakarı ilacı" denilmeye başlandı. Yıllar geçtikçe kimyasal ilaçların yan etkilerinin ortaya çıkması ve modern tıp ilaçlarının hâlâ birçok rahatsızlıkta tam bir başarı sağlayamaması sebebiyle "Annemizin Şifalı Bitkilerine" dönüş başladı. Tıp biliminin ilerlemesiyle birlikte, bitkilerin içeriğindeki çoğu etkenler ortaya çıkarılmış ve hangi hastalıklara nelerin faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Çevremizdeki birçok bitki, çeşitli hastalıkların tedavisinde önemli işlevler üstlenmişlerdir. Acı kırmızıbiberi Türk toplumu olarak çok tüketmekteyiz, fakat acı kırmızıbiberin kansere karşı tedavi edici etkisinin ve içerdiği kapsaikin maddesinden dolayı çok etkili bir ağrı kesici olduğunun farkında değiliz.
Eskiden hastalandığımızda, büyüklerimiz bizi doktora götürmek yerine evde bulunan ya da aktarlardan alınan bazı bitkileri karıştırarak özenle kaynatır ve bizi bu karışımları içirerek iyileştirirlerdi.

Annelerimizin Şifalı Bitkileri; çeşitli hastalıklara karşı bitkisel tedavi formüllerini ve bitkiler hakkındaki bilgileri içermektedir. Ancak şu unutulmamalıdır ki; herhangi bir rahatsızlıkta önce doktora görünmek şarttır.
(Tanıtım Yazısından)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.