Annemi Bir Kez Daha Görebilsem

Annemi Bir Kez Daha Görebilsem

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bir anne ve iki kızının öyküsünü okurken, ‘Bu kadar da olmaz!’ diyeceksiniz. Belki o sırada gözlerinizin dolduğunu fark edeceksiniz. Ağlayarak kenara bıraktığınız kitaba her fırsatta geri döneceksiniz.


İki Birminghamlı kız, Nadia ile Zana, Yemen’e babaları tarafından tatile gönderildiklerinde, onlara bir serüven yaşayacakları anlatılmıştı. Harika sahilleri görmeyi, eyersiz ata binmeyi ve deve yarışlarını izlemeyi umut etmişlerdi. Ama kendilerini on dört ve on beş yaşlarında, Mokbana bölgesindeki kabile köylerinden birinden iki delikanlıyla evlendirilmiş buldular.


Bu Orta Çağ kurallarının hüküm sürdüğü dünyada, kadınların neredeyse hiç hakları yoktur; kesinlikle kendi yaşamları üzerinde kontrolleri bulunmamaktadır. Aileleri içinde, tümüyle erkeklerin baskısı altında yaşarlar. Erkekler, onların üzerinde yasadır.


Yorum Sayısı: 2

Yanlış yerde kadın olmanın zorluklarının anlatıldığı yaşanmış gerçek bir hikaye. İnsanlık ayıbı diyorum sadece, umarım böyle olaylar bir daha yaşanmaz.

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016

Yillarca etkisinden kurtulamayacaginiz yasanmis bir hikaye... Bir baba kizlarina bunu nasil yapar diye sorgulamaktan vazgecemeyeceksiniz... yillar once okumustum.. tereddut etmeden satin alip okuyabilirsiniz. gercekleri anlattigi icin akici ve merak uyandirici..

N
Nadire İrem Uslular  -   04.03.2016