Annenizin Kızlık Soyadı?
% 2indirim

Annenizin Kızlık Soyadı?

  • 12,50 TL12,25 TL

    hopi kampanyası
    0,61 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Dündar Aydoğan, 22 Temmuz 1966'da Kırıkkale'de doğdu. Kırıkkale Lisesi'ni, ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1993 yılında hakimliğe başlayan Aydoğan, 2002 yılından bu yana Yargıtay 11. Ceza Dairesinde tetkik hakimi olarak görev yapıyor.


"Annenizin Kızlık Soyadı?" Aydoğan'ın taşradaki görevi sırasında karşılaştığı ilginç olaylar ile özellikle Yargıtay 11. Ceza Dairesinde okuduğu binlerce dolandırıcılık dosyası arasından seçtiği yaşanmış yirmi ilginç olayın, özlerini değiştirmeksizin mizahi anlatımla kaleme aldığı, bir solukta okuyacağınız ilk öykü kitabıdır.


...Nihayet Ali Rıza Bey patladı: " Allah Allah, Allah Allah, bu memleket bitmiş, vallahi de bitmiş billahi de bitmiş, emekli öğretmenin eski bir televizyonunu hem de güpegündüz gelip alabiliyorlar, memlekette ne asayiş kalmış ne de adalet. Hanım iyi ki yaşlısın, vallahi arada seni de götürürlermiş. Yat kalk dua et. Ben buna şükrediyorum..."


"...Anneniniz kızlık soyadı? "


" Haydaaa. Valla unuttum... Yahu kardeşim, ne yapacaksınız anamın kızlık soyadını? Anamı karıştırmayın bu işe! "


" Beyefendi, az önce söyledim ya güvenlik nedeniyle. Ya kart sahibi değilseniz! Ya başkasının kartını iptal ettiriyorsanız! Biz nereden bilelim."


" Hay ben böyle işin a..."  *


**


"..Kardeşim ne saçmalıyorsunuz? Sanki elimde kağıt kalem, bekliyorum, motosikletli biri gelsin, çantamı kapıp kaçsın, ben de plakasını, markasını, modelini, rengini not alıp size söyleyeyim. Ne bileyim nasıl biriydi; motosikletin plakası var mıydı yok muydu? Fark etmedim. Rengi kırmızıydı. Yok yok, maviydi. Yoksa siyah mıydı? Hayır, hayır, motosikletin rengi yoktu, renksizdi. Renksiz, plakasız, kaskı olduğu için, kafası, yüzü olmayan bir motosikletli ok gibi geldi, geldiği gibi de gitti. Gittiii bileziklerim gitti.."


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.