Ansiklopedik Kadın İlmihali

Ansiklopedik Kadın İlmihali

  • 40,00 TL

    hopi kampanyası
    2,00 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yazar, 1947 yılında Rize Pazarköy (Mişona) doğumludur. Babası Rize'nin bilinen isimlerinden madenci Hafız Ali Usta annesi Zehra Usta'dır. Evlatları isimleriyle yaşatabilmek için Hafız Ali Usta adına bir okul ve özürlülere merhameti ile bilinen annesi Zehra Usta adına bir rehabilitasyon merkezi yaptırmışlardır. Baba dedesi Memiş Ali Usta, anne dedesi yörenin tabiri ile (Rize'nin Eğitimci Efendisi) Hafız Harun Tiryaki'dir.


Zekeriya Tiryaki'nin babası İstiklal Harbi sırasında her türlü fedakarlığı ile yörede ün yapmıştır. İstanbul'da Arap dili ve edebiyatı eğitimini aldıktan sonra Cidde Üniversitesinde uzmanlık alan Usta, İslam araştırma merkezinde eğitimine devam etmiştir.


Süleymaniye Külliyesinde yirmi yıla yakın süre Arapça, Farsça ve Osmanlıca çeviriler yapmıştır. 450'ye yakın tabibin (bilim adamı) yaptıkları araştırmalar sonucu buldukları devaları gün yüzüne çıkaran eserlere imza atarak tıp tarihine hizmet veren Emine Şeyma Usta çalışmalarına İstanbul Maltepe Üniversitesi'nde devam etmektedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.