Arapça Öğretiminde Görsel ve İşitsel Metinler
% 31indirim

Arapça Öğretiminde Görsel ve İşitsel Metinler

  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"YDS ve diğer Arapça dil sınavlarına hazırlık, gerçek Arap yaşantısından seçilmiş video görüntü destekli arapça metinler."


Arapça öğretimi konusunda Türkçe’de yayınlanmış bir çok gramer kitabı, hikaye ve dil öğrenim serisi bulunduğu herkesin malumudur. Ses ile ilgili kısıtlı materyalin yanında, video film görsellerinin ise neredeyse yok denecek seviyede olduğu bilinen bir gerçek. Bu kitap ana dili Türkçe olan Arapça öğrencileri için bir ihtiyacı karşılamak üzere hazırlandı. Güncel ve farklı alanlardan seçilmiş videolar, bu videolarda geçen konuşmaların metinleri, metinlerde zorlanma ihtimali olan kelimelerin Türkçe karşılıkları, metin hakkında sorular ve bu soruların cevapları.


Hem izleyeceksiniz, hem dinleyeceksiniz. Hem okuyacak hem de soruların cevaplarını bulmak için düşüneceksiniz. Ve son olarak da cevaplara bakarak kendinizi kontrol edeceksiniz.


Suriyeli asıllı eğitimci ve yazar Muhammed Nur en Nemr, Türkiye’ye geldikten sonra Arapça öğrenme konusunda Türklerin yaşadığı sorunları makalelerine konu yaptı, çözüm önerilerinde bulundu. Bu kitap ta böyle bir çabanın ürünü olarak tasarlandı.


En Nemr, CD hediyeli kitabında, Arap dünyasının güncel yaşamından seçtiği; sosyal, bilimsel, edebi, dini, kültürel  vb. konular içeren videoları yazıya aktardı. Metinler hakkında sorular sordu ve kontrol imkanı sağlamak amaçlı cevaplar hazırladı. Metinlerde, okuyucunun bulmakta zorlanacağı kelimeler seçilerek Türkçe’ye çevrildi.


Arapça öğrenmek, Arapçasını geliştirmek, Arapça dinlediğini anlamak ve konuşabilmek, Yabancı Dil Sınavı ve benzer sınavlarda yüksek puan almak, Arapların güncel yaşamına dair genel bilgiler edinmek isteyen herkesin faydalanabileceği bir eser. Yaşayan Arap dilini güncel videolar ekseninde öğrenmek ve öğretmek istiyorsanız, bu kitap sizin için hazırlandı.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.